2019 FIBA dünya kupası elemeleri 2. Tur maçlarını oynayan A milli basketbol takımımız ilk maçında Karadağ’ı Ankara’da 79-69 gibi bir skorla geçmişti. 2. Tur maçlarında ilk galibiyetini alan 12 dev adam elemelerde 2. Maçında Slovenya deplasmanına gitti. A milli erkek basketbol takımımız Slovenya’yı da 86-77 yenerek bir iki de iki yaptı ve yüzümüzü güldürdü.

12 Dev Adam Çin Yolunda

Çin’de düzenlenecek olan 2019 FIBA dünya kupası elemeleri 2. Tur l grubunda mücadele eden 12 dev adam grupta çıktığı iki maçı da kazanarak yüzleri güldürmeyi başardı. Parkede gösterdiği hırslı mücadele ve güzel oyunla izleyenleri mest eden A milli erkek basketbol takımımız Çin bileti almak için çıktığı her amacı kayıpsız tamamlamak istiyor.  Millilerimiz mücadeleye Scottie Wilbekin, Cedi Osman, Doğuş Balbay, Ege Arar, Ersan İlyasova beşlisiyle başladı. her iki tarafında karşılıklı sayılar bulduğu mücadelede yüksek tempolu bir oyun oynayan millilerimiz potasında gördüğü sayılara anında cevap verdi. Slovenya takımı millilerimiz karşısında bir ara öne geçmeyi başarsa da skoru koruyamadı ve A milli erkek basketbol takımımız rakibi karşısında tekrardan öne geçti ve skoru koruyarak karşılaşmanın kazananı oldu. A milli erkek Basketbol takımımızın 2019 FIBA dünya kupası mücadeleleri kapsamında çıktığı Slovenya deplasmanından da galip ayrıldı. Bu maçla birlikte 2. Tur maçlarında iki de iki yapan milli takımımızda en çok sayı bulan isimler 24 sayı ile Furkan Korkmaz, 22 sayı ile Scottie Wilbekin, 19 sayı 11 ribaunt ve 3 asist ile Cedi Osman oldu.

Oyunun temposunun düştüğü kısımlarda Cedi Osman, Furkan Korkmaz ve Scottie Wilbekin’in dış atışlardan bulduğu sayılarla maçı koparmayı başardı. Karşılaşmayı Türkiye Basketbol Federasyonu Ceo’su Ömer Onan ile birlikte Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri ve üyeleri izledi.

2019 FIBA dünya kupası mücadeleleri için Çin bileti almak isteyen A milli erkek basketbol takımımız bir Avrupa şampiyonunu deplasmanda devirerek zorlu bir maçı kazandı. Kendisine moral depolayan 12 dev adam FIBA Dünya kupası mücadelelerine katılmak istiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here