A Bayan Milli takımımız, ilk maçından galibiyet ile ayrıldı. 2018 FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde dördüncü haftasında da adından söz ettirmeyi başardı. Bu anlamda Japonya ile karşı karşıya kalan Bayan Milli Takımımız 3-1 öne geçerek seriyi tamamladı. Karşılaşma 5 Haziran 2018 tarihinde gerçekleşti. Karşılaşmanın gerçekleştiği yer ise Tayland olarak karşınıza çıkacaktır. Chatchai Salonu’nda bir araya gelen voleybol takımının tüm devrelerde baskın rol oynadığını belirtmek gerek. Setlere yönelik başta 25-17 olacak şekilde sayının gelmesi söz konusudur. İlk setten başlayarak üstün oyun taktiklerini kullanan A Bayan Milli Takımımız böylece Japonya’ya karşı 3-1 olacak şekilde öne geçerek ligde adını duyurdu.

İkinci sete yönelik ise 25-23 olarak çok bir fark olmasa da yine A Bayan Milli Takımımız önde tamamladı. Hemen arkasından üçüncü sete bakacak olursak Japonya’nın daha etkin bir oyun çıkardığını görüyoruz. Nitekim bu sette A Bayan Milli takımımızın önüne geçerek 13-25 şeklinde sayı aldıklarını söylemeliyiz. Son sette ise yine farkın açıldığını belirtmek gerek. Bu sette de yine A Bayan Milli takımımız üstün bir mücadele gerçekleştirdi. Ve sonuç olarak da dördüncü setin 25-11 sayıları ile sona erdiğini görüyoruz. Böylece setlere göre 3-1 olacak şekilde A Bayan Milli Takımımız öne geçmiştir. Filenin Sultanları, FIVB Voleybol Milletler Ligi’nde ki başarılı isimlerden bir tanesidir. Öyle ki ligde gerçekleşen 10 maçın 9’unu da kazanmış olduklarını söylemek gerek. Bu anlamda puan durumlarından da ligde ki yerinin üstte olduğunu anlıyoruz.

FIVB Voleybol Milletler Ligi ile alakalı olarak kalan maçların sıralamalarına da göz atabilirsiniz. Fikstür kapsamında dördüncü haftada hangi takımlar ile karşı karşıya kalacakları gösterilmekte. Örneğin 6 Haziran Tayland ile mücadele vereceklerini göreceksiniz. Bunun arkasından 7 Haziran Perşembe günü gelmekte. A Bayan Milli Takımımız 7 Haziran’da Güney Kore ile karşı karşıya gelecek. İlk Tayland maçına yönelik TSİ 14.05 olarak ayarlanmıştır. İkinci olan maça yönelik ise 11.05 saati ile karşı karşıya kalıyoruz. Aynı zamanda yayın haklarına yönrlik açıklamalara da yer verilmekte. Böylece merak edenlerin Filenin Sultanlarını yakından takip ederek ligde ki durumlarını incelemeleri mümkün olmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here