A Milli Erkek Voleybol Takımı, Avrupa Voleybol Konferederasyonu tarafından düzenlenen ligde performans göstermeye devam etmekte. Bu anlamda CEV kapsamında düzenlenen Altın Avrupa Ligi’nde boy gösterdiğini önceden söylemek gereklidir. Bunun akabinde B grubu altıncı sırada son karşılaşmasına çıkması söz konusudur. Son maçında da Türkiye’nin rakibi olarak Ukrayna ile eşleşme gerçekleşti. Yine etkili performansları ile dikkat çeken A Milli Erkek Voleybol Takımı lig içerisinde adından söz ettirmeyi başardı. Ancak son maçın Ukrayna’ya karşı galibiyet elde edemediğini söylemek gerek. Karşılaşmanın akabinde 3-2 olacak şekilde sonucunda alınması ve mağlubiyete yer verilmesi söz konusudur.

Altın Avrupa Ligi Set Sonuçları

CEV tarafından düzenlenen Altın Avrupa Ligi B Grubu son maçında Ukrayna’ya karşı mücadele verilmiştir. Bu anlamda ev sahibi olarak Ukrayna’nın Ivona Frankivsk şehrinin tercih edildiğini görüyoruz. A Milli Takım burada ligin son maçına çıkmıştır. Sonuç olarak şehrin Beden Eğitimi Koleji’nden yana karşılaşmaya geçildiğini de baştan söylemek gerekiyor.

Rakibine karşılık olarak A Milli Erkek Voleybol Takımının 3-2 mağlup olarak ayrıldığını göreceksiniz. Başta ilk sete yönelik 31-29 şeklinde çok az bir farkla sayıların gelmesi söz konusudur. Hemen arkasından yine farka yer verilmeden 23-25 şeklinde sayıların alındığını söylemeliyiz. Bunların devamında üçüncü sette ise yine 23-25 olarak sayılar karşınıza çıkacaktır. Devamında ise sayıların 25-19 olarak geldiğini görüyoruz. Sona bakacak olursak da 15-11’lik sayı dengelerinden yana 3-2 olacak şekilde mağlubiyetin geldiği açıktır.

A Milli Takımın Gruptaki Yeri

A Milli Erkek Voleybol Takımı grubunu lider olarak tamamlamış durumda. Nitekim 4 adet galibiyete yer verildiğini göreceksiniz. Bunun akabinde sadece 2 mağlubiyetinin olduğunu da belirtmek gerek. Tüm maçlarının sonucunda ise 13 puana yükselmiştir. Böylece lider durumda grubunda dikkatleri üzerinde topladığını da görüyoruz.

Maçların fikstür açıklamalarına göz atarak Milli Takımın diğer karşılaşmaları için de bilgi sahibi olabilirsiniz. Şöyle ki 13-14 Haziran’da yeniden bir karşılaşmaya geçilecek. Bu anlamda Dörtlü Final’de yerini alması söz konusudur. Sonuç olarak Estonya ile başta mücadeleye geçilecektir. Hemen arkasından da Portekiz ile maçının olduğunu da söylemek gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here