Şenol Güneş’in gelmesiyle beraber çok iyi bir çıkış yakalayan Türk milli takımı, dün akşam karşı karşıya geldiği Özbekistan takımını 2-0 yenmeyi başardı. Maçta öne çıkan isim ise Zeki Çelik oldu.

Ay Yıldızlılar Daha İyi Bir Oyun Ortaya Koydu

Türk milli takımı, Avrupa Futbol şampiyonası hedefiyle bu sene iyi işlere imza atıyor. Hem grupta hem de dostluk maçlarında gösterilen performans çok beğenildi. Bunlara bir yenisi daha eklendi. Türk milli takımı dün akşam, tarihinde ilk defa Özbekistan ile karşı karşıya geldi. Birçok oyuncusundan yoksun bir şekilde sahaya çıkan ay yıldızlılar, müsabakaya iyi bir başlangıç yaptı.

Karşılaşmanın 17.dakikasında Zeki Çelik’in attığı gol ile Türkiye öne geçti. Bu golün ardından Özbekistan milli takımı atak oynamaya çalıştı ancak çok fazla pozisyon bulamadı. İlk yarıda ise başka bir gol olmadı.

Zeki Çelik Gol Atmaya Devam Etti

Maçın ikinci bölümünde atak oynayan taraf yine Türkiye oldu. Kırmızı beyazlılara ilk yarıda gol kazandıran Zeki Çelik, ikinci bölümde de sahneye çıkan isimdi. Futbolcu 57.dakikada bir gol daha buldu. Böylelikle skor 2-0 oldu. Karşılaşma bu sonuçla bitti. Mücadelenin ardından Şenol Güneş, önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi;

Bu sene yeni bir kadro kurduk. Önümüzde çok mühim iki maç var. Bunlardan birisi Fransa milli takımıyla. Diğeri ise İzlanda milli takımına karşı. Özbekistan maçı bize fikir vermesi açısında tam bir ölçü değildi. Çünkü kadro kaliteleri düşüktü. Buna rağmen ortaya koyulmuş olan oyundan dolayı çok büyük bir memnuniyet duyuyorum. Fakat zaman zaman birtakım hatalar da yaptık. Eğer bunları Fransa maçında yaparsak bizi affetmezler, dedi.

Özbekistan milli takım hocası ise maç sonrasında şunları söyledi; Türkiye gerçekten çok iyi bir ekip ve harika bir mücadele ortaya koydular. Biz buna karşılık direnç gösteremedik. Ancak daha çok çalışarak, takımı iyi bir seviyeye getirmeye çalışacağız, dedi. Karşılaşmada ay yıldızlı takım tam 20 şut çekti ve bunlardan 8 tanesi isabet buldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here