Dün akşam Başakşehirspor ile Fenerbahçe arasında oynanan maç büyük bir heyecana sahne oldu. Özellikle ev sahibi takım şampiyon olmak için bu karşılaşmayı mutlaka kazanmak zorundaydı. Galip gelen Başakşehirspor’un teknik direktörü Abdullah Avcı, maç sonunda önemli açıklamalarda bulundu.

Ligin En Değerli Takımı İle Oynadık

Oynanan maçtan sonra basın mensuplarının karşısına çıkan Abdullah Avcı şunları söyledi; bu akşam son derece önemli bir müsabakaya çıktı. Bana göre Fenerbahçe lig tarihinin en değerli takımı. Şu an bulundukları yer ise hiç kimseyi aldatmasın. Çünkü oyuncu kaliteleri çok yüksek. En önemlisi bir futbol kültürüne sahipler. Yüz yılı geçmiş bir kulüp. Son haftalarda çok iyi sonuçlar aldılar. Geri dönmesini bilen bir takım. Bu akşam, ligin belki de en iyi oyunlarından birisini ortaya koydular.

Karşılaşmanın ikinci bölümünde sarı lacivertliler büyük bir risk aldı. Biz de bunu değerlendirmesini bildi. İki gol bulduk. Daha önce bunu antrenmanlarda çalışmıştık. Bu durum beni çok sevindirdi. Yemiş olduğumuz golde ise bireysel bir hata var. Eğer pozisyon hatasından dolayı böyle bir durum olsaydı çok üzülürdük. Kişisel hatalar her maçta olabilir. Önemli olan ise karşılaşmayı kazanmaktı ve biz bunu başardık, dedi.

Puan Farkını Açmak İstiyoruz

Sözlerine devam eden Avcı şunları ifade etti; ligde bulunduğumuz konum çok iyi. Puan farkı şu an için 11 oldu. Ancak Galatasaray’ın maçı eksik. Bundan sonraki amacımız bu farklı korumak ve hatta açmak. Cebimizde kredimiz var. Bunu en iyi şekilde kullanmak istiyoruz. Bitime çok az bir süre kaldı. 9 haftalık periyot içinde bazı şeyler değişebilir. Ancak biz büyük bir avantaj yakaladık. Uzun yıllardan beri iyi kadro kurarak şampiyon olmak istiyorduk. Bu sene fırsatı bulduk, dedi.

Dün oynanan maç ile beraber Başakşehirspor takımı 25 haftalık periyot içinde 17.galibiyetini aldı. Ayrıca bu sene lig maçlarında sadece 6 defa berabere kaldı. 2 kere de mağlup olgu. Rakip kalelere 40 gol yollayan takım kendi kalesinde ise 12 gol gördü. 57 puanı var. İkinci sıradaki Galatasaray ise bir maçı eksik olarak 46 puana sahip.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here