Fenerbahçe'nin Fransız oyuncusu Valbuena, France Football dergisine konuştu. Kulüpte kendisine neden güvenilmediğine anlam veremediğini ifade eden yıldız oyuncu, çok zor günler geçirdiğini ve ağladığı zamanlar olduğunu söyledi.

Bir süre önce teknik direktör Aykut Kocaman ile arasında sürtüşme olduğu konusunda yorumlar yapılan Valbuena, söylentileri doğrular nitelikte açıklamalar yaptı. Başarılı bir performans gösterdiğini ancak buna rağmen oynatılmadığını söyleyen Valbuena'nın açıklamalarından öne çıkan detaylar şu şekilde.

"Gol Atıyorum, Asist Yapıyorum Ama Yetmiyor"

Valbuena, takımda süre aldığı zaman kendisinden istenen her şey yapmaya çalıştığını ifade ettiği açıklamasında, kendisine güvenilmediği için şaşkınlık yaşadığını belirterek şunları söyledi.

"Oyuna genelde sonradan giriyorum. Oynadığım maçlara bakın gollerim var asistlerim var ancak yine de sonraki hafta ilk on birde yer bulamıyorum. Antrenmanlarda da sürekli istekliyim ve oynamak için elimden geleni yapıyorum. Neyim eksik olduğunu halen çözebilmiş değilim. Tam her şey yoluna giriyor derken bana olan güvenin yine azaldığını görüyorum ve bu beni çok üzüyor."

"Coşkulu Bir Lig Olduğu İçin Burayı Tercih Ettim"

Türkiye'ye neden transfer olduğu konusundaki soruya da yanıt veren 33 yaşındaki oyuncu, sözlerini şu şekilde sürdürdü.

"Kariyerimde seçim yapmam gereken bir noktaya gelmişti. Birçok yerden teklif vardı. Bunların içinde en iyi alternatifin Fenerbahçe olduğunu düşündüm. Çünkü Türkiye Ligi gerçekten çok mücadeleci ve coşkulu bir lig. Taraftarlar kulüplere çok bağlı ve bir futbolcunun isteyebileceği her şey burada mevcut."

"Umarım Dünya Kupasını Alırız"

Milli takım hakkındaki düşüncelerini de dile getiren yıldız oyuncu, daha önce 50 kez milli formayı giydiğini ve dönem dönem kırgınlıklarının olduğunu dile getirdi. Bu sene takımın Rusya'daki turnuvayı kazanmasını çok istediğini ifade eden Valbuena, şunları söyledi.

"Milli takım yeni bir jenerasyondan oluşuyor. Çok yetenekli ve güçlü oyuncular var. 20 yıl sonra yeniden dünya kupasını kazanmak harika olur. Hepsine şimdiden başarılar diliyorum. Umarım hak ettikleri şekilde kupayı ülkemize getirirler"

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here