Fenerbahçe’de tam 8 sene boyunca top koşturan ve takıma çok büyük bir katkı sağlayan eski futbolcu Alex De Souza, geçtiğimiz günlerde bir etkinlik için Türkiye’ye geldi. Sarı lacivertli takımın eski efsanevi oyuncusu, dün akşam düzenlenen etkinlikte, kendisine gösterilen ilgi ve sevgi karşısında göz yaşlarına hakim olamadı.

1907 Fenerbahçe Derneği’nin Etkinliğine Katıldı

Sarı lacivertli takımın gelmiş geçmiş en iyi ve en başarılı oyuncuları arasına giren Alex De Souza, futbol oynadığı dönemlerde attığı goller ve yapmış olduğu asistlerle takımına büyük bir katkı sağlamıştır. 2012 senesinde takımdan ayrılan oyuncu, ülkesi Brezilya’ya dönmüştü. Ancak geçtiğimiz günlerde ülkemize gelen ve çıkarmış olduğu kitabın tanıtımını yapacak olan Alex, birçok Fenerbahçe takımı taraftarının sevgi gösterileri ile karşı karşıya kaldı. Özel bir etkinlik için dün 1907 Fenerbahçe Derneği’ne giden futbolcu, Mart ayı sohbetleri kapsamında taraftarlar ile bir araya geldi.

Soruları Yanıtladı

Moderatörlüğünü, Alex’in eski tercümanı Samet Güzel’in yaptığı sohbette, son derece duygusal anlar da yaşandı. Eski oyuncuya sürpriz yapmak isteyen 1907 Fenerbahçe Derneği, futbolcunun Fenerbahçe’de oynarken atmış olduğu gollerden bir video hazırladı. Birkaç dakikadan oluşan video, çok büyük bir ilgi çekti.

Videoyu izleyen Alex de, bir süre göz yaşlarını tutamadı. Video gösteriminin ardından ise soru ve cevap bölümüne geçildi. Bu süre içinde Alex’e soru soran taraftarlar, sohbetin sonunda eski oyuncu ile bol bol fotoğraf çektirdiler. Bunun yanı sıra bazı taraftarların formalarını da imzalattığı görüldü.

Tartışmalar Bitmiyor

Alex De Souza’nın, Fenerbahçe Kongresi’nin yaklaştığı şu günlerde Türkiye’ye gelmesi, birçok tartışmanın da yaşanmasına neden oldu. Özellikle takım başkanı Aziz Yıldırım, futbolcunun neden böyle bir dönemde Türkiye’ye geldiğini merak ettiğini söyledi. Tartışmalara Ali Koç da dahil oldu. Bazı yöneticilere göre Alex’in Türkiye’ye getiren isim Ali Koç. Ancak Koç, yapmış olduğu açıklamada bu durum ile bir alakasının olmadığını söyledi. Alex’in özellikle takımdan ayrılış biçimi çok büyük bir tartışma yaşatmıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here