Fenerbahçe kulübü başkanı Ali Koç, Fikret Orman ile beraber katıldığı programda son derece önemli açıklamalar yaptı. Sporun geleceğinin masaya yatırıldığı forumda başkan Koç, hem Fenerbahçe hem de Türk futbolu hakkında konuştu.

Önümüzü Göremiyoruz

Ali Koç, Fenerbahçe’nin durumu ile alakalı olarak şunları söyledi; çok büyük bir borcumuz var. Bunun miktarı oldukça yüksek. Başkan olur olmaz, bunları yapılandırdık. Bir miktar nakit para girişi yaptım. Şu an Mart ayına kadar bir sorun gözükmüyor. Ancak Mart ayından sonra ne olur bilemiyorum. Çünkü önümüzü görmekte zorlanıyorum. Belki de 5 yıl boyunca Avrupa Kupalarına gitmemek en iyisi olacak. Bunu sadece Fenerbahçe için söylemiyorum. Birçok takımımız aynı sorunlar ile uğraşıyor.

Şu an için 2 eski hocamıza birden para ödüyoruz. Avrupa ülkelerinde çok az kazanabilecek olan adamlara burada yüksek paralar ödüyoruz. Ligimiz çok yaşlı. Bunun değişmesi lazım. Herkesin elini, taşın altına koyması gerekiyor.

Fark İleride Artacak

Başka Koç sözlerine şöyle devam etti; 10 sene içinde bir dönüşümün yaşanacağını düşünüyorum. Bu süreç içinde bazı takımlar, diğerleri ile arasındaki farklı daha açacaklar. Böylelikle kazancın çok büyük bir kısmı da bu kulüplere gidecek. İçinde bulunduğumuz mali durumlardan dolayı UEFA da üzgün. Onların yöneticileri ile zaman zaman bir araya geliyorum. Eğer Türk futbolunun sorunları çözülürse, UEFA’nın da değeri otomatik olarak artacak. Çünkü üç büyük takımızın sahip olduğu taraftar sayısı, Avrupa’daki etkileşimi ve takipçisi çok fazla dedi.

Derbiden Sonra Susmayı Tercih Etmiştik

Ali Koç, Galatasaray ile oynanan maç ile alakalı olarak da konuştu ve şunları söyledi; Galatasaray maçı çok gergin geçti. Sonrasında bir takım olaylar oldu. Biz konuşmayı düşünmüyorduk. Bir gün bekleme kararı aldık. Daha sonra bir takım video görüntüleri ile hakkımızı savunduk. Bana göre kimin hatası çoksa o daha fazla konuşur. Biz bu konuda daha fazla yorum yapmayacağız, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here