Fenerbahçe başkanı Ali Koç, son dönemde yaşanan gelişmeler hakkında bir açıklama yaptı. Fenerbahçe televizyonunda canlı yayında katılan başkan Koç’un kulüpte yaşananlara dair söyledikleri tam anlamı ile bir şok etkisi yarattı.

Veriler Sızdırılmış

Ali Koç, son dönemde iyi günler geçirmeyen Fenerbahçe takımındaki gelişmeleri ilk defa kamuoyu ile paylaştı. Başkan şunları ifade etti; geçtiğimiz günlerde yardımcı antrenörlerimiz ile yollarımızın ayrıldığını ifade etmiştir. Konuya vakıf olan kişiler bu durumu anlayış ile karşıladı. Ancak hemen açıklama yapmadık ve kimin dost kimin düşman olduğunu görmek istedik. Yardımcı hocalarımız ile yolumuza devam etmek istemiyorduk. Aykut Kocaman’ın bu konuda bir talebi oldu ve biz de kırmadık.

Yardımcı hocalar, bazı arkadaşlarının görevlerine son verilmesinden sonra takıma karşı adeta cephe almışlar. Yeni gelen ve yardıma ihtiyacı olan oyuncular için bize ne Fenerliler ilgilensin diyorlardı. Bu konu kulağımıza geldi. Daha da önemlisi geçen sene takımın teknik verilerini almaya çalıştık. Bunların hepsi bilgisayarlarda kayıtlıydı. Fakat tüm veriler silinmiş. Bunu neden yaptıklarını sorduğumuz zaman ise hafızada yer yok dediler. Ancak takımın antrenman programı ve idmanları ile alakalı her türlü bilgiyi, kendi kişisel Gmail hesaplarına yollamışlar. Bu, verilerin sızdırılması anlamına geliyor. Böyle bir şeyi kabul etmemiz mümkün değil, dedi.

 

Volkan Terbiyesizlik Yaptı

Açıklamalarına devam eden Ali Koç, bazı oyuncuların kadro dışı bırakılması ile alakalı olarak ise şunları ifade etti; Dirar ve Atıf, takıma karşı aidiyet duyguları olmayan futbolcular. Ayrıca disiplinsiz hareketler sergiliyorlardı. Bundan dolayı kadro dışı bıraktık. Volkan meselesi çok merak ediliyor. Volkan bizim kaptanımız ve kalecimiz. Ancak Cocu’nun gelmesinden sonra Samandıra’da onun yardımcısı olan Erwin’in üzerine yürümüş ve dövmeye kalkmış. Bunun nedenini sorduğumuzda ise yardımcı hoca bana ters ters baktı dedi. Daha sonra terbiyesizliğe devam etmiş. Biz de onu kadro dışı bıraktık dedi. Taraftarlardan destek beklediğini de söyleyen Koç, takım kötü gitse bile kesinlikle futbolcuları ıslıklamamaları gerektiğini ifade etti. Ali Koç ayrıca Ersun Yanal’ın gündemlerinde olmadığını da söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here