Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu basketbol için alınması gereken önemli kararlar olduğunu söyledi. Basketbolun daha iyi bir seviyeye taşınması adına federasyon olarak bazı kararlar alacaklarını ifade eden başkan Türkoğlu korona virüs salgını hakkında da konuştu.

Mücadele Eden Herkese Teşekkür Ediyorum

Herkese sabır dilediğini söyleyen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu dünyanın zor bir süreçten geçtiğini belirterek “herkese sabır diliyorum, bakanlarımızın ve hükümetimizin aldığı kararlara saygı duyuyor ve uyuyoruz başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere bu süreçte canla başla mücadele eden herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Alınan Kararlar Herkesi Mutlu Etmeyecektir

Korona virüs önlemleri kapsamında herkesin evinden ya da ofisinden katıldığı bir dizi toplantılara gerçekleştirerek basketbolu masaya yatırdıklarını anlatan federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu sezonların başlayıp karşılaşmalara start verildiğinde Türk basketbolunun seyirciyi heyecanlandıran bir spor dalı olması için çalıştıklarını dile getirdi. Alınan tüm kararlara kulüpler ile ortak hareket ettiklerini ifade eden Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu bazı kararların herkesi memnun edemeyeceğini kaydederek “alınan kararlar herkesi mutlu etmeyecektir ama biz hem oyuncularımızdan hem de taraftarlarımızdan kararlara destek olmalarını istiyoruz” dedi.

En Sağlıklı Kararların Alınacağından Kimse Şüphe Duymasın

Korona virüs nedeni ile basketbol dünyasının da olumsuz etkilendiğini anlatan Türkoğlu konuşmasını şu şekilde tamamladı. “Dünyanın ilk kez karşılaştığı ve acemi olduğu bir pandemi ile karşı karşıya kaldık tüm sektörlerde olduğu gibi basketbolda bu krizlerden etkilendi ama bizler federasyon ve kulüpler olarak birlikte hareket ediyor ve basketbol için önemli kararlar almaya çalışıyoruz. Bakanımız ile hemen her gün bir telefon konuşması yapıyor her şeyi kendileri ile paylaşıyoruz amacımız basketbolun bu süreçten en az hasarla çıkması, en sağlıklı kararların alınacağından kimse şüphe duymasın.”

PAYLAŞ
Önceki İçerikGalatasaray’ın Sağ Kanadı Sangare’ye Emanet
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here