Son dönemin en başarılı futbolcularından birisi olan Antonie Griezmann’ın bir süre önce Barcelona takımına transfer olacağı açıklanmıştı. Ancak bugün Atletico Madrid’den gelen şok açıklama transferin durmasına neden oldu.

Para Konusunda Anlaşma Sağlanamadı

Atletico Madrid takımında uzun bir süre boyunca top koşturan Antonie Griezmann’ın ismi Barcelona ekibiyle anılıyordu. Hatta konuyla alakalı olarak iki ekip geçtiğimiz Mayıs ayında bir araya gelmişti. Taraflar el sıkışmış ve her hususta mutabık kalmıştı. Geriye sadece resmi imzalar kalmıştı. Ancak hiç beklenmedik bir gelişme oldu. Daha önce futbolcu için tam 120 milyon Euro tutarında bir bonservis bedeli ödeyeceğini söyleyen Barcelona bu konuda geri adım attı.

Geçtiğimiz gün Barcelona CEO’su ve Madrid ekibinin yöneticisi bir araya geldi. Katalan takımı, 120 milyon Euro’yu şu an için ödeyemeyeceklerini açık bir biçimde ifade etti. Bunun için daha ileri bir tarihin uygun olacağını söyledi. Buna rağmen oyuncuya imza attırılacağı dile getirildi. Ancak Atletico Madrid bu teklifi kabul etmedi. Böyle bir işe girişemeyeceklerini belirten kulüp, oyuncuyu satmayacaklarını söyledi. Bundan dolayı transfer şu an için durmuş gözükmekte. İki takımın önümüzdeki günlerde yeniden konuyu değerlendirip değerlendirmeyeceği ise merak edilmekte. Çünkü yaşanan bu gelişmenin hemen ardından Atletico Madrid takımı resmi sitesinden adeta zehir zemberek bir açıklama yayınladı.

Sportif Dürüstlüğe Sığmadı

Atletico Madrid takımının yapmış olduğu açıklamalarda şu ifadelere yer verildi; Antonie Griezmann, Barcelona ile yaşadığımız olaydan dolayı takımda kalmıştır. Bundan dolayı kendisinin en yakın bir zaman dilimi içerisinde kulübümüzün kampına katılması gerekmekte. Bu konuda almış olduğumuz kararı ona, menajerine, avukatına ve kız kardeşine ilettik. Barcelona’nın içinde bulunduğu tutum sportif dürüstlüğe kesinlikle sığmamıştır.

Geçtiğimiz yıl ligde şampiyonluk mücadelesi verdiğimi bir dönemde, Katalan ekibi futbolcumuzu kışkırtmıştı. Özellikle Juventus ile yaptığımız maç sırasında, oyuncumuza hemen sözleşmesini fesh etmesi çerçevesinde büyük bir baskı yapılmıştı. Bu durumun sportif dürüstlükle uzaktan yakından bir alakası yoktur. Barcelona bu tavrıyla hem bize hem de taraftarlarımıza çok büyük zarar vermiştir, denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here