Haziran ayı içerisinde Fransa ve İzlanda gibi güçlü takımlarla karşı karşıya gelecek olan Türk milli takımı, dostluk maçında Yunanistan’ı ağırladı. Son derece genç bir kadroyla sahada olan ay yıldızlılar, müsabakayı 2-1 kazanmasını bildi.

Türkiye Maça İyi Başladı

Şenol Güneş’in göreve gelmesiyle beraber iyi bir çıkış yakalayan ve Avrupa elemesi grubunda ikide iki yapan Türk milli takımı, dün akşam Yunanistan ile önemli bir maça çıktı. Genç kadrosuyla dikkat çeken milliler, müsabakaya hızlı başladı. Dakikalar 11’i gösterdiği zaman topla buluşan Cengiz Ünder, kaleyi karşıdan gören yer üzerinden harika ve sert bir şut çıkardı. Böylelikle Türkiye öne geçmiş oldu.

Milli takım ataklarını sıklaştırdı ve Kenan Karaman ile ikinci golü buldu. İlk yarıda Yunanistan zaman zaman tehlikeli geldi. Samaris’in atmış olduğu şut direğe çarparak çıktı. Yusuf Yazıcı, Türkiye adına etkili olan bir başka oyuncu oldu. Başarılı futbolcu, yaptığı vuruşlarla kaleyi yokladı. İlk yarı bu skorla sona erdi.

Yunanistan Tek Gol Buldu

İkinci bölümde konuk ekip Yunanistan biraz daha etkili göründü. Üst üste ataklarla farkı azaltmaya çalıştı. Ancak Türk milli takımının kalecisi buna izin vermedi. Artık maçların uzatma anlarına girildiğinde, Yunanistan Kourbelis ile golü buldu. Ardından da hakemin bitiş düdüğü geldi. Böylelikle Türkiye, iyi bir oyun ile rakibini yenmiş oldu.

Maçtan Notlar

Karşılaşmaya ilgi büyüktü. Antalya stadında oynanan maçı izlemek için birçok taraftar tribündeki yerini almıştı. Şenol Güneş, maç sonrasında önemli açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi; bizim için çok iyi bir deneyim oldu. Önümüzde iki tane zorlu karşılaşma bulunuyor. Bunları oynamadan önce hatalarımızı ve eksiklikleri gördük.

Milli takım olarak bir değişim içindeyiz. Yeniden yapılanmaya gidiyoruz. Takımın ana kadrosunu ve iskeletini artık genç oyuncular oluşturacak. Elimizden geldiği kadar modern futbolun tüm gereklerini yapmaya çalışıyoruz. Bugün stada gelen tüm taraftarlara teşekkür etmek istiyorum. Bizi çok iyi bir şekilde desteklediler. Bir hazırlık maçımız daha var. Sonrasında grup eleme müsabakalarını oynayacağız, dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here