Mehmet Ali Aydınlar ile Aziz Yıldırım’ın sürpriz görüşmesi sonucunda ortaya çıkan Acıbadem forma sponsorluğu ortadan kalktı. Aydınlar, 31 Mayıs 2018 tarihinde sponsorluğu ve haklarını feshettiklerini açıkladı.

Aziz Yıldırım tarafından 2018 yılının Ocak ayında gerçekleştirilen görüşme ile birlikte, Acıbadem ve Fenerbahçe sözleşme imzalamıştı. Normalde milyonlarca Euro değerinde olan sözleşmeyle takımın gelecek yıllarda da avantajlı olduğu belirtiliyordu fakat, sözleşme aynı yılın Mayıs ayının sonunda feshedildi.

“31 Mayıs Tarihinde Sözleşmeyi Feshediyoruz”

Normalde sözleşmenin gelecek yıllarda da geçerliliği bulunuyordu fakat 31 Mayıs 2018 tarihinde sözleşmeyle ilgili geçerlilik haklarını feshettiklerini belirten Aydınlar, gerekli açıklamaları yaptı. Konuyla ilgili olarak 2018 yılının Ocak ayında futbol takımıyla ilgili bir sözleşme girişiminde bulunulduğu dönemde yardımcı olmak amacıyla Acıbadem ile Fenerbahçe’nin anlaştığı açıklanmıştı. Bu durum, kulübe katkı olması amacıyla yapılan bir girişim olduğunu fakat polemiklerin parçası olmadan Fenerbahçe kulübünü desteklemek istediğini belirtti. Sözleşmenin gelecek yıllardaki katkı payı da ortadan kalkmış oldu.

“Elimi Taşın Altına Koymaya Karar Vermiştim”

Elimi taşın altına koymaya karar vermiştim sözleriyle gündeme bomba gibi düşen Aydınlar, özellikle Fenerbahçe’nin içerisinde bulunduğu mali zorluktan bahsetti. Forma sponsorunun dahi bulunamamış olması nedeniyle bir kaynak arayışı içerisinde olduklarını belirten Aydınlar’ın bu süreçte Aziz Yıldırım ile görüştüğünü kabul etmesi dikkat çekti.

Görev olarak belirli bir ücret karşılığında anlaşma imzalayacaklarıyla ilgili anlaşmaya vardıkları biliniyordu. 31 Mayıs 2018 tarihinde ise forma sponsorluğuyla ilgili sözleşme de sona erdi ve takımla özellikle Aziz Yıldırım döneminde Mehmet Ali Aydınlar’ın yeni bir sözleşme imzalama ihtimalleri de sıfırlanmış oldu.

“Çok Üzüldüm ve Çok Yıprandım”

Mehmet Ali Aydınlar tarafından yapılan açıklamalar arasında en çarpıcı olan ise, yapılan açıklamalarla ilgili sürekli olarak üzüldüğü yönünde oldu. “Sonuçta kulüp siyasetinin bir parçası olmak istemedin ve bu polemiklerin dışında kalmak istedim. Ancak gerçekten çok üzüldüm ve çok yıprandım diyebilirim.” Diyerek beklenmedik bir şekilde sözleşmeyi feshettiklerini belirten Aydınlar için şimdi de Ali Koç ile yakınlaşacağını yönünde söylentiler bulunuyor.

Özellikle tarafların en kısa süre içerisinde bu yönde bir olumlu veya olumsuz açıklama yapması bekleniyor. Çok üzüldüğünü ve yıpratıldığını vurgulayan Aydınlar’ın gelecekte Yıldırım ile yeni bir sözleşme imzalaması beklenmiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here