Siyah beyazlı takımın en iyi oyuncularından birisi olan Babel, dün yapılan açıklama ile takımdan ayrılmıştır. İngiltere ligi ekiplerinden Fulham’a transfer olan futbolcunun neden ayrıldığı ise Şenol Güneş ile arasında geçen diyalogda saklı.

Maddi Sorunlar Performansına Yansıdı

Hollandalı futbolcu, Beşiktaş’a transfer olduktan sonra ortay koyduğu oyun ile büyük beğeni toplamıştı. Ancak bu sezonun başından beri oyuncu ile yönetim ve teknik heyet arasında para gerginliği yaşanıyordu. Yıllık ücretine zam isteyen Babel, bu teklifin kabul edilmemesinden dolayı adeta futbola küsmüştü. Daha önce gösterdiği performansın yarısını bile sergileyemeyen oyuncu, sahada adeta hayalet gibi dolaşıyordu. Bunun sebebi ise maaşına zaman yapılmamasıydı.

Şenol Güneş İle Tartıştı

Yaşanan bu gelişmeden sonra Şenol Güneş, futbolcu ile bir görüşme yapmış ve ortaya koyduğu oyundan memnun olmadığını söylemişti. Bunun da nedenini sormuştu. Babel, maaş artışı olmadığı için kötü oynadığını, yaşanan bu gelişmenin son derece normal olduğunu ifade etmişti. Aradan geçen süreden sonra futbolcunun oyununda hiç bir değişiklik olmadı. Hatta biraz daha geriye gitti. Takımın hocası, oyuncu ile bir görüşme daha yaptı ve ona eğer yüzde yüz performansını yansıtmayacaksan ve bunu bilerek yapıyorsan hemen takımdan ayrıl, senin gibi futbolculara bu takımda ihtiyaç yok dedi. Bunun üzerine çok sinirlenen Babel ise menajerini çağırdı ve ona kendisi için bir kulüp bulmasını istedi. Şenol Güneş de futbolcuyu istemediğini açık bir dille ifade etti ve onun hakkında bir rapor hazırladı. Bu rapor, yönetime sunuldu. Böylelikle oyuncunun yollanmasına karar verildi.


Fulham İlk Teklifi Yaptı

Başarılı futbolcuya talip olan ilk kulüp ise Fulham oldu. Bu sene düşme hattında olan ve ligde kalma mücadelesi veren İngiliz ekibi, ilk olarak 1 milyon Euro önerdi. Ancak yapılan pazarlıklardan sonra bunun 2 milyon Euro olmasına karar verildi. Böylelikle oyuncunun yollanması konusunda anlaşmaya varıldı. Babel, bu yıl Beşiktaş’ta 19 karşılaşmada forma giydi. 6 kere ağları havalandırdı. Futbolcunun Fulham’da nasıl bir performans ortaya koyacağı ise merak ediliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here