Bir dönem İtalya Serie A ekiplerinden İnter'de de top koşturan Medipol Başakşehir kaptanı Emre Belözoğlu, İtalyan basınına konuştu. Cengiz Ünder hakkında da açıklamalar yapan Emre, genç oyuncu için "Barcelona'da oynayabilir" yorumunu yaptı.

Roma forması altında oldukça başarılı bir sezon geçiren Cengiz Ünder için övgü dolu sözler sarf eden Emre Belözoğlu, Başakşehir'deki yapılanma konusunda da açıklama yaptı. Tecrübeli oyuncunun röportajından öne çıkan konular şu şekilde.

"Kendini Geliştirmesi Lazım"

Konuşmasında muhabirlerin Cengiz Ünder hakkındaki düşüncelerini sorduğu Emre Belözoğlu, oyuncunun yeteneklerinin tartışmaya açık olmadığını ve bu saatten sonra kaderini kendisinin elinde olduğunu belirterek şunları söyledi.

"Cengiz ile uzun süre beraber oynadık. Maçlardaki azmi zaten herkesin malumu. Ama bir de bunun antrenmanlardaki boyutu var. İşine bu denli sarılan ve sürekli çalışan futbolcu çok az bulunur. Takım halinde yaptığımız antrenmanlardan sonra herkes evine giderken o biraz daha çalışırdı. Açıkçası onun Avrupa'ya gideceğini hepimiz biliyorduk. Şimdi izleyince gurur duyuyorum çünkü çok sevdiğimiz bir kardeşimiz. Çok daha büyük takımlara gidebileceğini de düşünüyorum. Belki de Barcelona ve Real Madrid gibi kulüplerde bile onu görebiliriz. Ama kendini çok geliştirmesi lazım, özellikle fiziki açıdan biraz daha güçlü olması gerekiyor."

"Takımımız Profesyonel Bir Projenin Eseri"

İtalyan gazetecilerin son sezonlardaki ön plana çıkan Medipol Başakşehir hakkında da fikirlerin sorduğu deneyimli yıldız, geçen sezon ikinci olduklarını ancak bu yıl şampiyon olarak ligi tamamlamak istediklerini ifade ederek şunları söyledi.

"Başakşehir, yıllar öncesinden bugünleri çizilmiş bir projeydi. Biz de bu projenin parçasıyız. Ben şu anda kariyerimin son dönemlerini yaşıyorum. Burada çok mutluyum ve huzur içinde işimi yapıyorum. Dileğim profesyonel hayatımın son yıllarında şampiyonluk yaşamak. Bunun başarabilecek bir ekibiz. Teknik direktörümüz gerçekten çok bilgili ve düzgün bir insan. Hepimiz onun saha içindeki bilgisine büyük saygı duyuyoruz. Takım analizleri çok yerinde ve bunun bize çok iyi şekilde anlatıyor. İşimiz sadece elimizden gelenin en iyisini yapmak ve ligi zirvede bitirmek."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here