Fenerbahçe’de seçim için gün sayılırken iki aday arasındaki gerginlik de tavan yapmış durumda. Kongre üyelerinden bir dönem daha kendilerini seçmelerini isteyen Aziz Yıldırım hakkında ağır sözler sarf eden Ali Koç, “Başkanın bir dediği bir dediğini tutmuyor” dedi.

TRT Spor kanalında yayınlanan bir programda açıklamalarda bulunan Fenerbahçe başkan adayı Ali Koç, kulübün iyi yönetilmediğini tekrarladı ve başkan Aziz Yıldırım’ın artık görevi bırakması gerektiğini dile getirdi. Taraftarın artık değişim istediğini belirten ünlü iş adamının sözlerinden öne çıkan başlıklar şöyle.

“Bir Dönem Yetmezse Ne Olacak?”

Aziz Yıldırım’ın kongre üyelerine ithafen söylediği, “Bir dönem daha verin, sonra sadece taraftar olacağım” ifadelerini eleştiren Ali Koç, başkanın seçimden önce başka seçimden sonra başka konuştuğunu ve söylediklerinin gerçekle bağdaşmadığını savundu. Yıldırım’ı tutarsız olmakla suçlayan Koç, sözlerine şu şekilde devam etti.

“Diyor ki bana bir dönem daha verin, bu sürede tazminat almak için dava açacağım. Daha düne kadar kendisi Yargıtay kararlarının bir hükmü olmadığını söylüyordu, şimdi ne oldu da her şey değişti. Peki diyelim ki davaları açtı, ama 3 yıl sonunda dava sonuçlanmadı. O zaman ne olacak? Bana bir üç yıl daha verin mi diyecek?. Sayın başkanın koltuğu bırakası yok, başka şeylerin arkasına sığınıyor.”

“Her Şeyi 3 Temmuzla İlişkilendiremezsiniz”

Konuşmasında Aziz Yıldırım’ın 3 Temmuz üzerinden nemalanmaya çalıştığını ifade eden Ali Koç, sürecin bütün Fenerbahçe camiasını derinden etkilediğini ancak o dönem oluşan birlikteliğin şu an olmayışının sebebinin kötü yönetim olduğunu söyledi. Ekonomik olarak tam bir dar boğazdan geçen kulübü düzlüğe çıkarmak için en az 6 yıla ihtiyaçları olduğunu vurgulayan Koç, sözlerinde şu ifadelere yer verdi.

“Camia olarak biz hiçbir kulübün başına gelmeyen şeyleri yaşadık. Ama o zor günleri atlatmamızı sağlayan birlik ruhu ortadan kayboldu. Bunun nedeni de kulübün kötü yönetilmesidir. Her olayda 3 temmuzu işaret ederseniz insanlar artık sizin mağdur edebiyatı yaptığınız düşünebilir. O yüzden önemli olan geleceğe daha güvenle adım atmaktır. Bunun yolu da güçlü bir ekonomiden geçer.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here