Bordo mavili takımın alt yapısında yetişen 19 yaşında ki futbolcu için Portekiz ekiplerinden Benfica geçtiğimiz günlerde Abdülkadir için 20 milyon Euro’yu bulan bir teklif yapmıştı. Bu teklifi kabul edilmeyen Benfica kulübü daha yüksek bir teklif yapmak için hazırlanıyor.

Benfica’nın Abdülkadir Israrı

Finansal anlamda sıkıntılı günler geçiren bordo mavili ekip Türk oyuncuları ile yoluna devam etmek isterken yabancı oyuncular ile vedalaşmak istiyordu. Takımda yüksek maaş alan oyuncuları ile görüşen Trabzonspor oyuncularından maaşlarında indirim yapmasını istedi. Oyuncularına yaptığı tekliften olumlu ya da olumsuz bir dönüş alamayan Trabzonspor kulübü bazı yabancı oyuncularına kulüp arayışı içerisinde.

Bordo mavili ekibin sıcak para arayışı içinde olduğu bir dönemde alt yapısından yetiştirdiği 19 yaşında ki oyuncusu Abdülkadir Ömür için Portekiz ekiplerinden bir olan Benfica kulübünden gelen 20 milyon Euro’luk teklif Trabzonspor’un elini biraz olsun rahatlatabilecek türdendi. Ama bordo mavili ekip oyuncu için yapılan teklifi az buldu ve Benfica’nın teklifini reddetti. . Portekiz temsilcisi Benfica oyuncu için yaptıkları 20 milyon Euro’luk teklifin reddedilmesi üzerine yeni bir teklif yapmak için hazırlanıyor. Benfica kulübü 20 milyon Euro’luk teklifini arttıracak.

Trabzonspor kulübüne Abdülkadir ömür için yaptığı teklifi iyileştirecek olan Benfica kulübü Trabzonspor kulübü ile yeniden bir araya gelerek tekliflerini kabul ettirmek için uğraşacak. 19 yaşında ki oyuncu için tüm şartlarını zorlayan Benfica ekibi oyuncuyu başka bir kulübe kaptırmak istemiyor. Abdülkadir Ömür’ün peşinde olan tek kulüp Benfica değil İngiltere Premier lig ekiplerinde ki takımlar da dahil olmak üzere İspanyol kulüplerinden de bir çok teklif alan Abdülkadir Ömür için remi teklif yapan ilk kulüp Benfica oldu. Trabzonspor Benfica kulübünün Abdülkadir Ömür için yapacağı yeni teklifi bekliyor. Benfica’nın yeni teklifi beğenilirse 19 yaşında ki genç oyuncu yeni sezonda Portekiz’de form giymeye başlayacak.

Trabzonspor kulübünün alt yapısından yetişen Abdülkadir A takıma çıktığı günden itibaren Avrupa kulüplerinin radarı altında olan genç futbolcu da yeni sezonda yeni bir maceraya atılmak istiyor. Genç oyuncu için teklif yapacak olan Benfica kulübünün oyuncuyu kimseye kaptırmak gibi bir niyeti yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here