Bu seneyi ikinci sırada tamamlayan Beşiktaş, yaz dönemi gelmeden önce teknik direktörlük sorununu çözmek istiyor. Siyah beyazlı takımın hedefinde yer alan isim ise Abdullah Avcı oldu

Geçtiğimiz Gün Görüşme Yapıldı

Uzun bir süreden beri Şenol Güneş ile yoluna devam eden Beşiktaş, deneyimli hocanın milli takıma gitmesinden sonra teknik direktör arayışına girdi. Siyah beyazlı takımda birçok isim gündeme geldi. Ancak bunların arasında en çok öne çıkan Abdullah Avcı oldu. Başakşehirspor takımı ile ligi ikinci sırada bitiren ve son haftaya kadar şampiyonluğu kovalayan tecrübeli hoca, siyah beyazlı ekibe gelmek için gün sayıyor. Ancak bu konuda birtakım pürüzler var.

Geçtiğimiz gün hoca ile siyah beyazlı takımın yönetimini bir araya geldi. Tüm konular açık bir şekilde konuşuldu. Gelen haberlere göre Avcı, takımın hocası olmak için tek bir talep de bulundu. O da, maaşların zamanında ödenmesiydi. Başakşehirspor ekibinin mali anlamda hiçbir sorununun olmaması, futbolcuların maaşlarının zamanında yatması, takımın performansını da olumlu bir şekilde etkiliyordu. Abdullah Avcı bu konuda çok hassas olduğu için talebini açık bir biçimde dile getirdi. Yönetim ise buna dair Fikret Orman’dan görüş almak için süre istedi. Sonuç merakla bekleniyor.

Başakşehirspor’dan Açıklama

Olası transfer konusunda nasıl bir tavır alacağı merakla beklenen Başakşehirspor kulübü ise bugün flaş bir açıklama yaptı. İfade edildiğine göre turuncu lacivertli ekibe hiçbir şekilde Abdullah Avcı için transfer teklifinin yapılmadığı ifade edildi. Bu durum çok daha farklı olarak yorumlandı. Bazı siyah beyazlı yöneticiler, İstanbul temsilcisinin bir bonservis istediğini belirttiler. Başarılı hocanın transfer olup olmayacağı ise önümüzdeki günlerde netleşecek.

İstanbul Başakşehirspor’un şimdiden başka hocalarla görüşmeye başlaması, bu transferin olacağı yönünde yorumlanmakta. Siyah beyazlılar ise her ihtimali masada tutmak istiyor. Abdullah Avcı’nın gelmemesi durumunda iki alternatif isime yönelecekler. Bunlardan birisi Sergen Yalçın. Alanyaspor hocasının son yıllarda büyük başarılar elde ettiği biliniyor. Diğer isim ise Tayfun Korkut. İki teknik direktör de hem genç hem de daha önce siyah beyazlıların formasını giydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here