Uzun bir süreden beri İstanbul Başakşehirspor takımını çalıştıran Abdullah Avcı’ya Beşiktaş’ın iki defa teklifte bulunduğu ortaya çıktı. Ancak başarılı hocanın bunu geri çevirdiği öğrenildi.

Kibar Bir Dille Kabul Etmedi

Geçtiğimiz haftalarda Beşiktaş takımının hocası Şenol Güneş, TFF ile yaptığı görüşme sonrasında milli takımın hocası olmuştu. Yaşanan bu gelişmenin ardından teknik direktörlük görevine kim geleceği merak ediliyordu. Edinilen bilgiye göre Fikret Orman yönetimi, Başakşehirspor’un başında uzun yıllardan beri görev yapan Abdullah Avcı’nın kapısını çaldı. Yapılacak bir görüşme için randevu talep edildi. Ancak hocanın bunu kibar bir dille kabul etmediği anlaşıldı.

Şampiyonluğa Konsantre Oldu

Gelen haberlere göre Abdullah Avcı yakın çevresine, bu sene şampiyonluğa konsantre olmak istediği söyledi. Bundan dolayı da başka bir kulüp ile çalışmayı aklından bile geçirmediği ifade etti. Böylelikle yapılan teklif de geri çevrilmiş oldu. Bunun üzerine Beşiktaş takımının rotayı başka hocalara çevirdiği ve Abdullah Avcı defterinin de bunda dolayı kapandığı söyleniyor.

Takımımdan Memnunum

Abdullah Avcı konu ile alakalı olarak şunları ifade etti; bu sene çok iyi bir performans gösterdik. Şu an için ligin lideriyiz ve bitime de çok uzun bir süre kalmadı. Durum böyle iken başka bir takım ile çalışmayı asla düşünmüyorum. Tek amacım takımımı şampiyon yapmak. Daha sonra şampiyonlar liginde mücadele etmek ve ülkemizi temsil etmek. Çünkü şampiyonlar liginin havasını ve atmosferini çok merak ediyor. O büyük arenada neler yapabileceğimizi anlamak takımın geleceği açısından çok mühim.

Bu takımı bizzat kendim oluşturdum. Bundan dolayı böyle bir karar vermeye hakkımın olduğunu düşünüyorum. Şu an Türkiye’nin en sorunsuz takımlarından birisiyiz. Hiç kimsenin bir alacak sorunu yok. Hem futbolcuların hem de diğer çalışanların maaşı belirtilmiş olan zamanlarda yatıyor. İdeal bir havamız var. Müthiş bir uyum yakalamış durumdayız. En büyük arzum bunu devam ettirmek ve ligi şampiyon olarak tamamlamak, dedi. İstanbul Başakşehirspor, ligin bitimine az bir süre kalan zirvede yer alıyor. En yakın takipçisi Galatasaray’ın 6 puan önünde bulunuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here