Beşiktaş Jimnastik Kulübü bünyesinde inşa edilmiş olan Nevzat Demir Tesisleri, kurulduğu alanın ormanlık bir bölge ile çevrili olması, metropol yaşamının getirdiği olumsuz koşulları da çok iyi bir şekilde izole etmektedir. Ayrıca bu orman dokusu etrafına konuşlandırılmış olan tesis, bünyesinde bulunan sporcular için ideal kamp ortamını da sağlamaktadır. Tesisin Avrupa-Asya bağlantısına olan yakın konumu sebebiyle de, kent içi ulaşımda sağlanan kolaylık bakımından önem taşımaktadır.

55.600 metrekarelik bir alan üzerine kurulan tesis, Beşiktaş Jimnastik Kulübü için Orman bakanlığı tarafından tahsis edilmiştir. Tesis içerisinde Profesyonel futbol takımları kamp binası ve altyapı futbol takımları kamp binası bulunmaktadır. Ayrıca basın toplantılarının yapıldığı bir basın merkezi mevcuttur. Ayrıca dört adet çim antrenman sahası da tesis içerisinde yer almaktadır. Ayrıca bu sahalara ilaveten, çim ve sentetik çim antrenman sahaları da tesis bünyesinde bulunmaktadır ve koşu parkurları da tesise dahil edilmiştir.

Tesisin Proje çalışmaları, detaylı bir araştırma sonucunda başlamış ve tesisin inşa edildiği bu doğal ortamla ve bu ortamın olanakları, sporcuların her türlü ihtiyacına cevap vermektedir. Gerek açık gerekse kapalı alanları ile kamp alanları ile huzurlu bir atmosfer yaratmak hedeflenmiştir. Yapılan binalardaki atmosfer ve bina mimarisi, Türk çizgilerini koruma amacı düşünülerek inşa edilmiştir. Mekan çözümleri bakımından, kullanıcısının istek ve beklentileri doğrultusunda her türlü detay düşünülmüş ve tamamen kullanıcıya yönelik bir çalışma izlenmiştir. A Takım kamp binası ve altyapı kamp binası olarak ayrılan binalarda, her türlü konfor ve ihtiyaç düşünülerek en rahat atmosfer sağlanmıştır. A takım kamp binasında beş adet tek kişilik süit yatak odası ve yirmi bir adet çift kişilik yatak odası bulunmaktadır. Bunun dışında altı adet ofis ve toplantı odası da mevcuttur.

PAYLAŞ
Önceki İçerikTüm Önlemleri Alarak Antrenmanlara Başladık
Sonraki İçerikSamsunspor Ligden Çekilecek
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here