Devre arasına girilmesi ile beraber takımlardaki transfer görüşmeleri devam ediyor. Uzun bir süreden beri Beşiktaş takımı ile Fenerbahçe, Tolgay ve Şener’in takası üzerinde pazarlık yapıyorlar. Gelen son haberlere göre bu konuda çok büyük bir mesafe alındı. İki futbolcunun transferinin yakın zamanda gerçekleşeceği söyleniyor.

Şener Evet Dedi

Fenerbahçe’nin Bursaspor takımından aldığı Şener, bu sene çok istikrarlı bir görüntü çizemedi. Her zaman ilk 11 içinde yer almayan futbolcu, genellikle oyuna sonradan dahil oldu. Tolgay transferinin gündeme gelmesi ile beraber siyah beyazlı takım, bu futbolcu ile görüşmeye başladı. Özellikle Şenol Güneş, genç oyuncuyu kadrosunda görmek istiyordu. Bunun üzerine oyuncuya teklif yapıldı. Şener, daha önce Bursaspor takımının formasını giyerken Şenol Güneş ile çalışma fırsatı bulmuştu. Hocanın kendisini istediğini öğrenen futbolcu, seve seve geleceğini söyledi. Böylelikle transferin önünde herhangi bir problem kalmadı.

Tolgay, Sarı Lacivertli Takımı İstiyordu

Tolgay ise Beşiktaş takımının en iyi oyuncularından birisi olarak dikkat çekiyordu. Ancak bu sene istediği kadar forma şansı bulamadı. Süper ligi maçının devre arasında yemek yerken yakalanan futbolcu, Şenol Güneş’in isteği üzerine kadro dışı bırakılmıştır. Bunun sonrasında oyuncu da kulübüne bir ihtar çekmiş ve alacaklarını istemişti. Böylelikle oyuncu ile takımı arasında ipler kopmuştu. Orta sahadaki eksikliği bu futbolcu ile doldurmak isteyen Fenerbahçe ise görüşme yaparak futbolcuyu ikna etmişti. Son pürüzlerin de halledilmesinden sonra Tolgay Fenerbahçe takımında forma giymeye başlayacak.

Para Konusunda Görüşmeler Sürüyor

İki takım arasında pürüzlerin büyük bir kısmı halledildi. Sadece para konusu kaldı. Beşiktaş, Tolgay’a karşılık Fenerbahçe’den Şener ve bunun yanı sıra 3.5 milyon Euro istedi. Sarı lacivertli kulüp ise en fazla 2.5 milyon Euro verebileceğini belirtti. İki takımın dile getirdiği ücretler hakkında çok fazla bir fark yok. Bundan dolayı en kısa zaman içinde anlaşmanın yapılacağı söyleniyor. Buna göre önümüzdeki hafta içinde transfer tam olarak netlik kazanacak. Böylelikle iki takım da, ligin başından beri sorun yaşadıkları bölgeleri güçlendirmiş olacaklar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here