Siyah beyazlı kulüp yeni sezon öncesinde çalışmalarını son sürat devam ettiriyor. Beşiktaş kulübü transfer dönemini oyuncu satışı yaparak değerlendiriyor.

Vida İngiltere’ye Quaresma Çin’e

Beşiktaş kulübünün yıldız savunma oyuncusu vida günden güne daha da değerleniyor. İngiliz kulüplerinin transfer etmek için büyük bir yarışa girdiği Hırvat oyuncu Beşiktaş kulübünün UEFA Avrupa ligi için hazırladığı kadroya dahil edilmedi. Rusya’da düzenlenen 2018 Dünya kupasına Hırvatistan milli takımı forması altında katılan Domogaj Vida yaptığı müdahaleler ve gösterdiği performans ile tüm ilgiyi üzerine çekmeyi başardı. Dünya kupası ile yıldızını yeniden parlatan Hırvat oyuncu Milli takımı ile 2018 Dünya kupasında Fransa ile Final mücadelesinde karşı karşıya geldi. Buradan mağlubiyetle ayrılan Hırvatistan milli takımı 2. Olarak evine döndü. Beşiktaş’ın savunma oyuncusu Domogaj Vida ise turnuvada oynadığı süre boyunca değerini arttırmayı başardı. Geçtiğimiz sezonun devre arasında Beşiktaş kulübüne bedelsiz olarak transfer olan oyuncu için İngiliz ekiplerinin teklifleri 25 milyon Euro’yu buldu. Siyah beyazlı kulüp oyuncuyu 30 milyondan aşağıya satmayı düşünmüyor. Hırvat oyuncunun peşinde sadece İngiliz ekipleri değil İspanyol kulüpleri de var. Katalan devi Barcelona’nın 25 milyon Euro sözlü teklif sunduğu Beşiktaş kulübü bu teklifi reddetti. Oyuncusu için en az 30 milyon Euro isteyen Siyah beyazlı kulüp bu transferde tok satıcı konumunda bulunuyor.

Beşiktaş kulübünün kapısı sadece Domogaj vida için değil Ricardo Quaresma için de sık sık çalınıyor. Çin ve Arap liginde yer alan takımların peşinde olduğu 35 yaşında ki yıldız futbolcu Ricardo Quaresma için 10 milyon Euro’ya ulaşan teklifler var. Beşiktaş yönetimi Portekizli yıldız futbolcu için gelen teklifleri değerlendirmek isterken Ricardo Quaresma Beşiktaş kulübünden ayrılmak istemiyor. Taraftarla ayrı bir bağı olan tecrübeli futbolcunun olası bir ayrılığına Beşiktaş taraftarı da karşı bir tutum sergiliyor. Çin liginde transfer dönemi bitmiş olmasına rağmen Quaresma’nın peşinde olan Çin kulüpleri ülkelerinde yer alan “bir oyuncu sakatlanırsa transfer dönemi bitmiş olsa bile onun yerine transfer yapılabilir.” Maddesi ile Quaresma’yı transfer etmek istiyorlar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here