Mayıs ayı içerisinde büyük kongreye gidecek olan Beşiktaş takımında kimlerin başkanlık için aday olacağı halen belirsizliğini koruyor. Mevcut başkan Fikret Orman’ın bu konuda nasıl bir tavır alacağı ise merak edilmekte.

Henüz Kararını Vermedi

Bu sene şampiyonluk yarışından uzaklaşan ancak son haftalarda aldığı sonuçlar ile yeniden potaya giren Beşiktaş’ta kongre heyecanı var. Mayıs ayı içinde takımın yeni başkanı seçilecek. Ancak en çok merak edilen konu kimlerin aday olacağı. Uzun yıllardan beri kulübün başkanlığını yapan Fikret Orman’ın bu konuda kararsız olduğu söylenmekte. Gelen haberlere göre başarılı başkan; aday olup olmama hususunda net bir tavır almış değil. Geçtiğimiz gün dernek toplantısına katılan Orman; bu konuda çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor demiş ve net bir cevap vermemişti.

Çebi’nin Adı Geçiyor

Başkanlık için adı geçen isimlerden birisi Ahmet Nur Çebi oldu. Daha önce de yönetimde yer alan Çebi için tam 1378 üyenin imza topladığı ve kongrede kendisine destek vereceği söyleniyor. Ancak 60 yaşındaki iş adamının henüz bir karar vermediği söylenmekte. Geçtiğimiz günlerde bu konu hakkında konuşan Çebi şunları ifade etti; bazen etkinliklere katılıyorum ve çok büyük bir ilgi görüyorum. Yanıma gelenler, bana başkan diye hitap ediyorlar. Elbette bu benim çok hoşuma gitmekte. Fakat böyle büyük bir camiayı yönetmek sorumluluk isteyen bir iş. Mahcup olmak ve insanları üzmek istemiyorum. Fakat siyah beyazlı takımın yönetiminde her zaman görev alma amacım var. Zaten bunu da çevreme ifade ediyorum. İlerleyen dönemlerde bu konu hakkında net bir karar vereceğim, dedi.

Hürser Tekinoktay Aday Olabilir

Başkanlık konusunda kulislerde çok konuşulan bir diğer isim ise Hürser Tekinoktay. Son derece genç bir iş adamı olarak dikkat çeken Tekinoktay; dinamik bir kadro kuracağını açıkladı. Bu konuda çalışmalarını da hızlandırmaya başladı. İsmail Ünal’ın da bu konuda birtakım girişimlerde bulunduğu biliniyor. Hatta geçtiğimiz gün Nevzat Demir ile bir araya gelerek, başkanlık konusunda fikir alışverişinde bulundu. Önümüzdeki günlerde adayların netleşmesi bekleniyor.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here