Bu sezon istediği sonuçları bir türlü alamayan ve son beraberlik ile zirve yarışından da iyice kopan Beşiktaş’ta, gönderilecek oyuncular belli oldu.

Takım Küçülmeye Gidecek

Siyah beyazlı ekip bu yıl da sezona şampiyonluk parolası ile başlamıştı. Ayrıca Avrupa’da iyi bir sonuç almak istiyorlardı. İlk olarak takım, zayıf Avrupa grubundan çıkamadı ve elenmiş oldu. Sonrasında ise üst üste alınan mağlubiyetlerden dolayı zirve yarışından da uzak kaldılar. Son olarak deplasmanda Kayserispor ile berabere kalan Beşiktaş’ın şampiyon olması artık çok zor. Ayrıca Fikret Orman yapmış olduğu açıklamada, maddi sıkıntılardan dolayı küçülmeye gideceklerini söyledi. Hal böyle iken birçok futbolcu ile sezon sonunda ayrılacağı ortaya çıktı.

Yüksek Bir Gelir Elde Edilecek

Sezon sonunda takımdan yollanacak oyuncuların başında Vida geliyor. Büyük uğraşla sonucu bonservissiz bir şekilde alınan futbolcu, tam anlamı ile beklentileri karşılamış değil. Aynı zamanda birçok taliplisi var. Bunların başında ise İtalya’nın ünlü takımı Roma geliyor. Kulüp, Hırvat defans oyuncusu için tam 10 milyon Euro önerdi. Bundan dolayı futbolcunun satılmasına kesin gözü ile bakılıyor. Bunun yanı sıra Vida’nın da satış listesine konulacağı söyleniyor. Bu futbolcu düzenli olarak forma giyme şansı bulamadığı için ayrılmak istiyordu. Ancak devre arasında istediği gerçekleşmemişti. Bu yüzden pişman olduğu konuşuluyor.

Başka Oyuncular da Satılacak

Takımdan yollanacak bir diğer isim ise Lens oldu. İstikrarsız bir görüntü çizen oyuncunun takıma katkısı minimum düzeyde kaldı. Buna ek olarak Atiba ve Adriano da yollanacak. Ayrıca Roco ve Larin gönderilecek diğer isimler. Böylelikle takımda çok yüksek maaş alan futbolcular ile yollar ayrılacak. Siyah beyazlıların önümüzdeki yıl UEFA Avrupa liginde mücadele etmesi bekleniyor. Ancak her şeye rağmen şampiyonlar ligi zorlanacak. Çünkü devler ligine gidememek, takımın büyük anlamda gelir kaybetmesi anlamına geliyor.

Siyah beyazlıların gelecek sezon feda benzeri bir dönem içerisine girebileceği de konuşuluyor. Kulübün bu yüzden hedef küçültmesi söz konusu olabilir. Takımın baştan aşağı yenilenmesi aşamasında, özellikle genç oyunculara ağırlık verilmesine kesin gözü ile bakılmakta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here