Süper Lig’de sezonun bitmesiyle birlikte sürpriz açıklamalarına hız veren Fikret Orman, “Burak Yılmaz Beşiktaş’ın bir evladı” diyerek yıldız oyuncunun transferine yeşil ışık yaktı.

Katıldığı bir iftar organizasyonu sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Fikret Orman, tartışma yaratacak açıklamalara imza attı. Burak Yılmaz’dan Atiba’ya, Şenol Güneş’ten Tamer Tuna’ya kadar birçok konuya açıklık getiren Orman’ın değerlendirmeleri şöyle.

“Her Zaman Beşiktaşlı Olduğunu Söyledi”

Bordo mavili ekipte sakatlıklarla dolu bir sezon geçirmesine rağmen başarılı bir grafik ortaya koyan Burak Yılmaz, takımdan ayrılması gündemde olan isimlerden bir tanesi.

Adı Beşiktaş ile anılan yıldız futbolcunun bir yıl daha kontratı olduğunu hatırlatan başkan Orman, transfer olasılığını şu sözlerle anlattı.

“Burak, bizden ayrıldıktan sonra bir sürü takımda oynadı. Profesyonel anlamda hepsine de bir şeyler kattı. Ama gönlü siyah beyazdan yanadır. Bunu da gittiği her takımda açık yüreklilikle ifade edebilmiş bir kardeşimizdir. Ayrıca Burak çok gayretli ve futbolunu çok geliştirmiş bir çocuk. Tabi ki kulübüyle olan kontratının bir takım maliyetleri var. Bakalım, değerlendiriyoruz. Henüz bir şey söylemek için erken.”

Yardımcı Antrenör Konusu

Geçtiğimiz sezon yardımcı antrenörü olmadan çalıştığı konusunda eleştirilere maruz kalan Şenol Güneş ile ilgile konuşan başkan, yeni sezonda bir yardımcının kesin olacağını ve önümüzdeki günlerde ismini de açıklayacaklarını dile getirdi.

Göztepe’den ayrılan Tamer Tuna için de olumlu ifadeler kullanan Orman, genç teknik adamı çok beğendiğini ve önümüzdeki yıllarda Beşiktaş’ın başına geçeceğine inandığını söyledi.

“Atiba’nın Bir Yıl Daha Kalmasını İstiyoruz”

Geçtiğimiz günlerde takımla anlaşma sağlayamadığı için gitmesi gündeme gelen Atiba konusunu da ele alan Fikret Orman, yıldız oyuncunun kulüp için bir sembol haline geldiğini ve yeni şartlarla bir yıl daha oynamasını istediklerini belirterek şu sözlere yer verdi.

“Kadroya ayırdığımız bütçede % 30 civarında bir küçülmeye gitmek zorundayız. Bunun için her oyuncunun artısını eksisini yeniden önümüze koyacağız. Şu anda Atiba’nın kalması daha ağır basıyor. Diğer arkadaşlara da gelen teklifler olursa değerlendiririz. Şampiyonlar Ligi’ne katılamıyor oluşumuz ekonomik olarak da kötü bir durum.”

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here