Bursa büyükşehir Belediye başkanı Alinur Aktaş tarafından yapılan açıklamaya göre Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Sultanlar ligine katılımını devredecek.

Yazılı Açıklama Yayınlandı

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada ki ifadelere göre Bursa Büyükşehir Belediyespr Kulübü'nün genel sekreteri Ahmet Bayhan tarafından yönetilen toplantı da Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Türkiye Voleybol Federasyonu Sultanlar Ligine katılım hakkını devretme kararı aldı. Kulübün yaptığı yazılı açıklamada görüşleri bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı aynı zaman da Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı sayın Alinur Aktaş, ifadelerinde birçok konuda radikal kararlar aldıklarını ve bunları eyleme dökeceklerini belirtti. Mali açıdan sıkıntılarını dile getiren Aktaş önce kulübün borçları ve kulüp yapılandırılması ile ilgilenileceğini söyledi.

Bursa'nın Göç Alması Voleybola Yarayacak

Bursa'nın göç alması, özellikle balkanlardan yoğun göç almış olmasının voleybolun  kalkındırılmasında yardımcı olacağını ve balkan insanlarının voleybol gibi sporlara yeteneklerinin bulunduğunu ifade eden Alinur Aktaş Bursa’nın altyapısının voleybola uygun olduğunu açıklamalarında dile getirdi. Erkek voleybolunda biraz geri kalındığına değinen Alinur Aktaş önümüzde ki seneler de herkese Bursa’nın bir voleybol şehri olduğunu kanıtlayacağını iddia ediyor.

Bursa Sporcu Yetiştiren Bir Şehir

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş cümlelerine Bursalı olan sporcular ve spor adamlarından örnekler vererek devam etti. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanan yazısında, sosyal medyada ve farklı platformlarda kendine yöneltilen eleştirileri de cevaplandırdı. Alinur Aktaş kadın voleybolunu bitirmek gibi bir niyetleri olmadıklarını bu yaptıklarının sadece erkek voleyboluna can getirmek için ufak hamleler olduğunu dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptıkları değişikliklerin altyapıya yönelik değişiklikler olduğunu ve bazı söylemlerin kasıtlı yapıldığını dile getirdi. Hedeflerinin 1 sezon erkekler voleybol 1. Ligi'nde güçlü bir duruş sergilemek ve sezon sonunda hakkettikleri yer olan efeler ligine yükselmek olduğunu açıklayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü başkanı Alinur Aktaş kulüp tarafından yapılan resmi açıklamada  yaptıkları bu yenilikçi hamlenin karşılığının 7-8 milyon arası bir avantaj olduğuna inandıklarını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here