Galatasaray'da üç sezon forma giydikten sonra sene başında Fransa'nın Cannes ekibinin yolunu tutan Nadia Centoni, kariyeri ve gelecek planları hakkında açıklamalar yaptı.

Sarı kırmızılı ekipte başarılı bir grafik çizen Centoni, Cannes takımına transfer olduktan sonra burada Fransa kupasını kaldırmıştı. Deneyimli voleybolcu, yaşadığı süreci ve yeni takımındaki performansını değerlendirdi.

"Evime Döndüğüm İçin Mutluyum"

Galatasaray'a gelmeden önce de Cannes takımının formasını terleten yıldız, eski takımına döndüğü için sevinçli olduğunu kaydetti ve konuşmasını şöyle sürdürdü.

"Türkiye'de harika günler geçirdim. Oradaki atmosfer ve oyun çok etkileyici. Ancak ben burayı evim olarak görüyorum. Burada çocukluk yıllarım geçti ve en huzurlu olduğum şehir de burası. Takım arkadaşlarımı da çok seviyorum. Birlikte harika bir sezon geçirdik ve kupada zafere ulaştık. Hala aklıma geldikçe tüylerim diken diken oluyor. Bu, hayatımda unutamayacağım anlardan biriydi"

"Ailem Burada Olmasaydı Kalabilirdim"

Tekrar Cannes'a dönme fikrinin nasıl oluştuğunun sorulması üzerine açıklamalarda bulunan Nadia Centoni, "Galatasaray kulübü beni sahiplendi. Zaten kendinizi bir yere ait hissetmiyorsanız üç yıl boyunca orada yaşamanız mümkün değil. Orada bir problemim yoktu ama sözleşmem bitti. Kalmamı istediler. Ancak ailem burada yaşıyor ve onların yanına dönme fikri ağır bastı. Buradan da tekrar teklif gelince çok fazla düşünmedim. Buradan Türkiye'deki arkadaşlarıma da yeniden teşekkür ediyorum, bana destek oldukları için" dedi.

"Antrenörlük Planlarım Arasında Var"

Kariyerinde nasıl bit yol çizmek istediği sorulan yıldız voleybolcu, geçen yıl bir seminere katıldığını ve fiziksel eğitim alanında diploma aldığını belirterek şunları söyledi.

"Şu anda 37 yaşındayım. Bu yaş voleybolu profesyonel anlamda uzun süre devam ettiremeyeceğiniz bir yaş. Artık başka mecralara yönelmem gerekiyor. Kariyerimde antrenörlük de olsun istiyorum. Bunun için gerekli belgeleri alacağım. Daha sonra zaman ne getirir birlikte göreceğiz."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here