Sarı kırmızılı ekip dün yaşanan bir olayla sarsıldı. Başarılı orta saha oyuncusu Badou N’diaye Osmanlıspor maçının hazırlıkları sürerken kampı terk etti. Oyuncunun bu hamlesi, transferinin gerçekleştiği yönünde yorumlandı.

Galatasaray’da taraftar dört gözle yeni yönetimin transfer yapmasını beklerken, N’diaye’nin kamptan ayrılma kararı vermesi gündeme bomba gibi düştü. Yıldız futbolcu sezon başında takıma gelmiş ve kısa sürede ora sahaya dinamizm kazandırmıştı. Ancak kendisine yapılan tekliflere kulübün olumlu yanıt vermemesi sonucu futbolcu kampı terk etti.

20 Milyon Euro Israrı

Süper Ligin birinci devresi bitmeden önce İngiltere Premiere lig ekiplerinden Stoke City sarı kırmızılı yönetimin kapısını çalmış ve Badou N’diaye için 16 Milyon Euro’luk bir teklif yapmıştı. Rakamı az bulan ve teklife geri dönüşünde 20 Milyon Euro istediğini kaydeden eski başkan Dursun Özbek ve yönetimi, futbolcunun gitmek istemesine rağmen transfer onay vermemişti.

Yaşanan süreçte Premiere Lig ekibi ile temaslarına devam eden N’diaye birkaç kez takımdan ayrılıp adada forma giymek istediğini söylemesine rağmen transferine onay verilmedi.

Fatih Terim De İstemedi

Devre arası transfer döneminde yönetime sunduğu raporda takımdan gönderilmesini istediği oyuncular arasında N’diaye’ye yer vermeyen başarılı teknik direktör Fatih Terim, yönetimin oyuncuya transfer teklifi yapıldığı konusunda bilgi vermesi ve bu konudaki düşüncesinin sorulması üzerine, takımdaki orta saha alanına büyük katkı yapan bir oyuncu olduğu için şu an transferinin takıma olumsuz etki yapacağı yorumunda bulundu.

Yönetimin el değiştirmesinden sonra bir kez daha şansını deneyen Stoke City, bu kez doğruda Mustafa Cengiz’e ulaşalar yıldız futbolcuyu kadrolarında görmek istediği belirtti. Finansal açıdan transfere olumlu bakan ancak son sözü Terim’e bırakan Cengiz, hocanın futbolcuya ihtiyacımız var, satarsak kısa süre içinde bu kadar olumlu katklı yapacak birini takıma kazandırmamız mümkün olmaz, şeklin konuşması üzerine oyuncuyu satmayacaklarını belirtti.

Bunun üzerine dün gece yarısında Florya tesislerini terk eden N’diaye’nin Stoke City takımında forma giymek istediği de netlik kazanmış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here