Kadınlar Venüs Voleybol Birinci Liginde yarı finale çıkan ilk takım belli oldu. Halkbank ile karşı karşıya gelen Galatasaray, maçı 3-1 kazandı ve seriyi 2-1 yaparak adını yarı finale yazdırdı.

Burhan Felek Spor Salonu'nda oynanan mücadeleye sarı kırmızılı taraftarlar da yoğu bir ilgi gösterdi. Tempolu başladığı maçta taraftarının desteği ile etkili bir oyun ortaya koyan sarı kırmızılı ekip, rakibine tek bir set kazanma fırsatı verdi maçı kazanarak yarı finale yükseldi.

Müthiş Konsantre Başladı

Maça takım halinde son derece yüksek konsantrasyonla çıkan Galatasaray, ilk sette çok üstün bir oyun ortaya koydu. Özellikle Jack ve Rabadzhieva'nın smaçları ile coşkuyu da artıran Galatasaraylı voleybolcular ilk setin teknik molasına 12 - 7 önde gitti. Moladan sonra da aynı baskıyı sürdüren ev sahibi ekip, defanstaki direncini daha artırdı ve rakibine moladan sonra sadece 4 sayı verdi. Bunun neticesinde ilk sette 25 - 11'lik bir skor ortaya çıkmış oldu.

İkinci Sette Servis Şov

Maçı ikinci setine Halkbank damga vurdu. Sezon boyunca en iyi yaptığı iş olan sert servislerle ev sahibinin savunma dengesini bozan Halkbank'lı oyuncular, teknik molaya kadar Galatasaray'a sadece 3 sayı atma imkanı tanıdı ve molaya 12 - 3 önde girdi. Servis el değiştirdikten sonra oyunu dengelemeyi başaran Galatasaray, sayılar bulsa ikinci set 25 - 12 Halkbank'ın üstünlüğüyle sona erdi.

Üçüncü Sette Aslına Döndü

Mücadelede üçüncü sete gelindiğinde Galatasaray, maçın başındaki görüntüsünü yeniden sahaya koydu. Kosheleva'nın yıldızlaştığı bu sette sağlam bir defans yapan sarı kırmızılı ekip, rakibine 25 - 13'lük bir üstünlük sağladı ve setlerde durumu 2-1'e getirdi.

Son sette taraftar desteğini iyice rakibine hissettiren Galatasaray, teknik moladan sonra tamamen oyunun hakimi oldu. Seti 25 - 15 kazanmayı başaran sarı kırmızılılar bu skorla durumu 2-1 yaptı ve yarı final biletini kaptı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here