Sezon başından beri takımın en çok eleştirilen isimlerinden birisi olan Comolli, ligin bitiminde ayrılma kararı aldı. Fransız direktörün bu konuda Ali Koç ile görüştüğü ve bu görüşünü ona da onaylattığı biliniyor.

Ali Koç ile Gelmişti

Fenerbahçe’de geçtiğimiz Mayıs ayında yapılan kongrede Ali Koç, 20 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Aziz Yıldırımı mağlup etmiş ve bu görevi üstlenmişti. Yeniden yapılanma parolası ile yola çıkan Koç, uzun süreden beri boş olan sportif direktörlüğe ise Comolli’yi getirmişti. Hatta henüz kongre başlamadan önce bu isim ile anlaşıldığı açıklanmıştı.

Sonrasında Cocu transferi ile takım yeni bir dönem içine girdi ve birçok önemli transfer yapıldı. Fakat kulüp bir türlü istenilen başarıyı gösteremedi. Bundan dolayı ilk olarak Hollandalı teknik adamın görevine son verildi. Taraftar ise Comolli’nin gitmesi gerektiğini söylüyordu. Çünkü gerçekleştirilen transferler tam anlamıyla bir fiyaskoydu. Fakat Ali Koç kendisine sahip çıktı.

Ayrılık Kararı Aldı

Buna rağmen Comolli bir türlü güven vermedi. Ersun Yanal’ın gelmesi ile beraber birçok yetkisi elinden alındı. Tepkilerin devam etmesinden dolayı Comolli, takımdan ayrılacağını geçtiğimiz gün Ali Koç’a bildirdi. Fransız direktör şunları söyledi; geldiğim ilk günden beri sürekli eleştiri alıyorum. Oysa ki sezon başında yapılan transferler bizim ortak kararımızdı. Yönetim ile beraber görüştük ve transferi böyle tamamladık. Oyuncular iyi çıkmadığı ve kötü performans gösterdiği için her zaman ben suçlandım, dedi.

Sözlerine devam eden Comolli şunları söyledi; gelinen noktada artık takımdaki yetkilerim çok az. Büyük bir kısmını kaybettim. Ayrıca bana yapılan eleştiriler halen devam ediyor. Durum böyle iken takımda kalmamın bir manası yok. Zaten sevilmediğimi çok iyi biliyorum. Bundan böyle Fenerbahçe takımında hiç bir göreve talip olmayacağım. Kulüp ile olan işim bitti. Sezon sonu geldiği zaman ayrılacağım, dedi.

Yaşanan bu gelişme karşısında Ali Koç’un da Comolli’nin gitmesine onay verdiği söyleniyor. Daha önce yapılan eleştirilerden sonra başkanın sportif direktörü koruduğu biliniyordu. Fakat başkan da bu tavrından vazgeçmiş görünüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here