Fenerbahçe’nin sezon boyunca en çok eleştirilen isimlerinden birisi olan sportif direktör Comolli, transfer konusunda atılan adımlara ve gelişmelere dair çok önemli açıklamalarda bulundu.

Fransız Televizyonuna Konuştu

Ali Koç’un başkan olmadan önce anlaşma sağladığı sportif direktör Damien Comolli, yapmış olduğu transferlerden dolayı takımın en fazla tepki çeken ismi olmuştu. Slimani, Frey, Benzia ve Ayew gibi ekibe katkı sağlamayan oyuncuların alınmasından dolayı, birçok taraftar Comolli’nin görevine son verilmesi gerektiğini düşünüyordu. Fakat Ali Koç, her şeye rağmen onunla yola devam etme kararı aldı. Fransız spor kanalı RMC Sport’a röportaj veren direktör; son dönemde isimleri çok sık gündeme gelen Diallo, Subotic, Brahimi ve Ben Arfa hakkında konuştu.

Bazılarına Paramız Yetmiyor

Comolli isim vererek şunları dile getirdi; Yacine Brahimi bu sene en çok konuşulan futbolculardan birisi. Taraftarlarımızın önemli bir bölümü onun satın alınmasını istiyor. Ancak sadece biz ilgilenmiyoruz. Çünkü West Ham United da bu konuda çok ısrarcı. Hatta onu kadrosuna katmaya yakınlar. Zaten Brahimi ile anlaşma ihtimalimiz düşük. Pahalı bir futbolcu. Ayrıca ismi geçen bir diğer oyuncu ise Neven Subotic. Kendisi St Etienne takımında forma giyiyor. Başarılı bir stoper. Ona ihtiyacımız umarım olmaz dedi.

Sözlerine devam eden Comolli şunları söyledi; Ocak ayında bazı oyuncuları alabilmek için girişimlerde bulunmuştuk. Bunlardan birisi de Diallo oldu. Birkaç görüşme yaptık. Ancak onun için istenen parayı çok yüksek bulduğumuz için vazgeçtik. Sonrasında Metz zatan birinci lige geri döndü. Bundan dolayı onu takımda yeniden görmemiz artık imkansız bir durum, dedi.

Ben Arfa Olayı Belirsiz

Adı Fenerbahçe ve diğer Türk takımlarla sık sık anılan Ben Arfa için de konuşan Comolli şöyle konuştu; Ben Arfa zaman zaman gündemimize geliyor. Bana göre çok yetenekli bir futbolcu. Zaten onunla olan tanışıklığımız eski dönemlere kadar uzanıyor. Henüz 14 yaşındayken onu biliyordum. Bu sene çok forma şansı bulamadı. Takımımıza gelip gelmemesi konusunda bir şey söylemek zor. Çünkü Empoli kulübünden devre arasında bir oyuncu almıştık, dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here