Fenerbahçe’de uzun bir dönemden beri tercümanlık yapan Deniz Sarıtaç’ın görevine geçtiğimiz günlerde son verilmişti. Birçok kişi bunun nedenini merak ediyordu. Gelen haberlere göre sorunun, Onur Başar ile yaşanan bir tartışma olduğu ortaya çıktı.

Onur Başar Başka İş Yaptırmak İstedi

Sarı lacivertli takımda, 6 dil bilmesiyle dikkat çeken tercüman Deniz Sarıtaç, geçtiğimiz günlerde apar topar kovulmuştu. Bunun nedeni ise belli oldu. Tüm yaşananlar aslında geçen sezonun başında ortaya çıkmıştı. İdari menajer Onur Başar, Deniz’i çağırarak ona başka bir görev verdi ve mutlaka bu konuyla ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Başarılı tercüman ise Hollandalı çalıştırıcı Cocu’nun yanından ayrılması gibi bir durumun olmadığını iletti. Bunun üzerine büyük bir tartışma yaşandı.

İlk olarak Deniz telefonla arandı ve artık kampta kalmayacağı kendisine bildirildi. Hatta sahip olduğu odası da elinden alındı. Bunun sonrasında ise başka bir kriz ortaya çıktı. Kulüpten birileri Ali Koç’a çıkarak, Deniz Sarıtaç’ın Portekizce tercümelerde hata yaptığını, bunun büyük bir soruna neden olduğunu iletti. Bunun üzerine Ali Koç ve Deniz bir süre görüştü. Tercüman; Portekizce bilen kişinin sadece kendisi olduğunu ve hatalı çeviriyi anlayabilecek birinin olmadığını iletti. Onlar Portekizce bilmeden nasıl böyle bir iddiada bulunabilirler dedi. Yaşanan bu diyalog ise ipleri kopardı.

Comolli Aradı

Bu sezonun sona ermesinin hemen ardından askerlik vazifesini yapmak için kulüpten ayrılan tercüman, kendisine gelen telefonla adeta bir şok yaşadı. Çünkü Comolli omu aradıktan sonra, bundan böyle kulübe gelmemesini iletti. Artık insan kaynaklarına gitmesi gerektiğini, kendisine orada bilgi verileceğini dile getirdi. Böylelikle Deniz’in görevi son bulmuş oldu.

İşin kötü yanı ise bu sene için başarılı ismin iş bulmasının imkansız olması. Çünkü bütün takımlar kadrolarını tamamladı ve tercümanları işe aldı. Kulübe bir email atarak Aziz Yıldırım döneminde işe başlayan Deniz, kısa süre içerisinde 4 dil daha öğrenmiş ve bildiği dil sayısını 6’ya çıkarmıştı. Hatta geçtiğimiz günlerde antrenörlük sertifikası da almıştı. Daha önce birçok büyük şirketten teklik alan Sarıtaç, bunları elinin tersiyle geri itmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here