Sezonun en çok tartışılan isimlerinden birisi olan Diange’nin Galatasaray’da kalıp kalmayacağı en fazla merak edilen konuların başında geliyor. Başarılı forvet bugün sosyal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımla, önümüzdeki yılda da takımda olacağını açıkladı.

Sosyal Medya Hesabından Açıklama Yaptı

Devre arasında Kasımpaşaspor takımından transfer edilen Mbaye Diagne, uzun bir süreden beri transfer piyasasının gündemine yer alıyordu. Oyuncunun geleceğinin ne olacağı çok merak ediliyordu. Forvet, bugün Instagram hesabından bir paylaşım yaptı ve İngilizce olarak duruma noktayı koydu. Bu paylaşım çerçevesinde şunlar ifade edildi. Galatasaray takımı ile hali hazırda 4 yıllık bir sözleşmem var. Bundan dolayı hiç bir yere gitmiyorum ve sarı kırmızılı ekibin formasını giymeye devam edeceğim. Çok uzun bir süreden beri bu konu gündeme geliyordu. Bundan sonra artık konuya dair soru sormayın lütfen. Çünkü son kararım açık ve net Suudi Arabistan’a gitmeyeceğim. Bunu umarım anlamışsınızdır yazıldı.

Böylelikle Diagne’nin takımda kalması netleşti. Ancak yönetim ve teknik ekibin bu konuda nasıl bir karar alacağı çok merak ediliyor. Çünkü Senegalli oyuncu geçtiğimiz sene 11 gol atıp, 2 asist yapsa da, taraftarların en çok eleştirdiği isimlerin başında gelmişti. Bundan dolayı kulüpte devam etmesine karşı çıkan birçok kişi vardı. Önümüzdeki günlerde oyuncunun durumunun tam anlamıyla bir netlik kazanması bekleniyor.

Birçok Takımla Adı Anılıyordu

Kasımpaşaspor takımında ortaya koymuş olduğu oyunla dikkat çeken Diagne, gol krallığı unvanını elde etmişti. İstanbul ekibiyle birçok gole imza atan futbolcu, geçtiğimiz sezonun devre arasında Galatasaray tarafından çok büyük uğraşlarla transfer edilmişti. Futbolcu gelir gelmez takıma hemen uyum sağlayamamıştı. Özellikle birçok kritik maçta kaçırmış olduğu pozisyonlarla tepki toplamıştı.

Sezon sonunda Galatasaray şampiyonluğa ulaşsa da, Diagne özel işlerini gerekçe göstererek şampiyonluk kutlamalarına katılmamıştı. Bu durum çok büyük bir tepki çekmişti. Oyuncu, birçok farklı takımın formasını giyerek Instagram üzerinden paylaşım yapmıştı. Futbolcuyu en çok isteyen kulüplerin arasında Suudi Arabistan takımları bulunuyordu. Bunun yanı sıra Çin’den de bazı ekipler oyuncu için sıraya girmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here