Sezon bitiminden beri ismi satılacaklar listesinde bulunan Diagne için Suudi Arabistan takımları yeniden devreye girmiş durumda. Bu noktada oyuncunun Al Nasr ekibine gitmesine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.

Pazarlıklar Devam Ediyor

Kasımpaşaspor takımındayken atmış olduğu gollerle dikkat çeken Diagne, Galatasaray tarafından transfer edilmişti. Genç oyuncu bekleneni veremediği için satış listesine koyulmuştu. Futbolcuya talip olan isimlerin arasında Al Nasr öne çıkıyor. Önümüzdeki yıl için çok iyi bir kadro kurmak isteyen Suudi Arabistan takımı, futbolcuyu satın alabilmek adında Galatasaray ile görüşmelere başlamış durumda.

Sarı kırmızılı ekip, Diagne için tam 18 milyon Euro’luk bir bonservis bedeli istedi. Ancak Al Nasr bunu çok fazla buldu ve pazarlığa başladı. Gelen son haberlere göre iki ekip de 14 milyon Euro karşılığında anlaştı. Bundan sonra iş ise imzaya kalmış durumda. Önümüzdeki günlerde bu transferin resmi olarak açıklanması beklenmekte.

Oyuncunun Kararı Bekleniyor

Ancak yaşanan bu pazarlık sonrasında Diagne’nin nasıl bir tutum ortaya koyacağı en çok merak edilen soruların başında gelmekte. Çünkü daha önce futbolcu yapmış olduğu açıklamada, kariyerine Suudi Arabistan’da devam etmek istemediğini açık bir biçimde belirtmişti.

Geçtiğimiz günlerde Suudi Arabistan’da yayın yapan bir spor gazetesinin muhabiri ise oyuncuyla Suudi takımlarının kesinlikle ilgilenmediğini söylemişti. Futbolcunun çok yüksek bir ihtimalle Çin’e transfer olabileceğinin altı çizilmişti.

Fatih Terim İstemiyor

Devre arasında gelen oyuncu, süper ligde toplamda 46 maça çıkmıştı. Bu karşılaşmalarda iyi bir gol istatistiğine sahip olmuş ve rakip kalelere 42 gol göndermeyi başarmıştı. Galatasaray takımının şampiyon olmasında da oyuncunun çok büyük bir payı vardı. Fakat mental anlamda bu ismin sorumu olduğunu söyleyen Fatih Terim, onu hiçbir şekilde takımda görmek istemediğini söylemişti.

Taraftarlarla da arası iyi olmayan futbolcunun satılması, yeni transferlerin de önünü açacak. Buradan gelen parayla, bonservisi yüksek olan bazı isimlerin satın alınması bekleniyor. Bunların arasında Falcao da bulunmakta. Önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu konuda ayrıntılı bir açıklamanın yapılacağı belirtildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here