CEV Kupası’ndaki temsilcimiz Eczacıbaşı Vitra, yarı finale adını yazdırdı. Çeyrek final ayağının ikinci maçında konuk ettiği Rus ekibi Yenisei Krasnoyarsk’ı 3-0 mağlup eden başarılı takım, yarı finale yükselerek göğsümüzü kabarttı. Burhan Felek Spor Salonu’nda oynanan maç yaklaşık olarak 77 dakika sürdü.

Çeyrek finalin ilk maçında da deplasmanda 3-1’lik üstünlük kurduğu Yenisei Krasnoyak karşısında son derece etkili bir oyun ortaya koyan Eczacıbaşı Vitra, 25-20, 25-18 ve 25-11 kazandığı setlerle mücadeleden gülerek ayrılan taraf oldu.

Taktik Servisler Rakibi Dağıttı

Karşılaşmanın ilk setinde Eczacıbaşı Vitra, Adams’ın elinden kullandığı taktik servislerle özelikle köşelerden art arda sayılar buldu. Ancak rakibin savunmada yaptığı değişiklikler farkın artmasını önledi ve maçın ilk teknik molasına temsilcimiz 8-6 önde girdi.

Molanın bitiminde sahaya daha etkili bir oyunla çıkan mavi beyazlılar, ikini teknik molaya kadar üstünlüğünü korudu ve 16-14’lük bir avantajla ilk setin sonuna girdi. Bu bölümde sert bir blokajla karşılaşmasına rağmen oyunun kontrolünü elinden bırakmayan temsilcimiz ilk sette 25-20’lik bir üstünlük elde etti.

İkinci Set Daha Kolay Geçti

Mücadelenin ikinci setinde Eczacıbaşı Vitra’nın oyuna ağırlığını koymaya başladığı gözlendi. Pasörlerin etkili performansı ile oyuna ortak olan rakip ikinci setin ilk teknik molasını 8-7 önde kapattı. Ancak kısa sürede toparlanıp maçtaki üstünlüğünü geri alan temsilcimiz ikinci teknik molaya girildiğinde 16-13 öne geçmeyi başarmıştı.

Karşılaşmanın son seti ise deyim yerindeyse formalite havasında geçti. Seyircinin desteğini de arkasına alan Eczacıbaşı ekibi, Larson ve Boskovic’in etkili oyunuyla üçüncü seti ve maçı kazanmasını bildi. Sonucun ardında yarı finale yükselen temsilcimiz, CEV kupasında şampiyonluğu hedefliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here