Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, 2-0 kazandıkları Kayserispor maçı sonrası kameraların karşısına geçti. "Kimse bizi enayi sanması, edebimizden susuyoruz" diyen Güneş, olaylı derbi hakkında açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz hafta oynadıkları Galatasaray maçı sonrası olduğu gibi basın mensuplarından soru kabul etmeyen Şenol Güneş, karşılama hakkında kısa bir değerlendirme yaptı. Kazandıkları için mutlu olduklarını ancak sonucun kendisini tatmin etmediğini ifade eden deneyimli teknik adam sözlerini Fenerbahçe maçında yaşanan olaylarla ilgili sürdürmeyi tercih etti.

"Her Türlü Haksızlığa Karşı Dururum"

Fenerbahçe ile oynanan maçtaki olaylarda sorumlu olarak kendisinin gösterilmesinin mantıksız bulduğunu ifade eden Şenol Güneş, sahaya madde atanlar yerine kendisinin gündeme getirilmesini eleştirdi ve şu ifadeleri kullandı.

"Ülkenin içinde bulunduğu durum ortada. Biz sakinliğimizi korumaya çalıştıkça üzerimize geliyorlar. Aslında biz edepli olduğumuz için susuyoruz ama edepsizler ben susturdum sanıyor. Burada artık Beşiktaş ya da başka takımlar fark etmiyor. Bir haksızlık var ve ben nereden gelirse gelsin haksızlığa karşı duruş sergileyen bir insanım. Herkese saygılı olmaya çalışıyoruz. Herkesten de hem mesleğimize hem de kişiliğimize saygı göstermelerin bekliyoruz. Gönül ister ki hiç kimsenin kafasının kırılmadığı tezahüratlara dikkat edilen ortamlarda maçlarımızı oynayalım. Ama demek ki bu birilerinin işine gelmiyor. Gerginlikten beslenenler var. Bunlara çözüm bulunması lazım. Yoksa ülke futbolumuz kaostan kurtulmaz."

"Zamanı Gelinde Raporları Da Göstereceğim"

Kendisi hakkında yapılan "iyi biri değil" yorumlarına da değinen Şenol Güneş, hak etmediği bir muameleye maruz kaldığını ve şu andaki durum ortadan kalkınca açıklama yapacağını vurgulayarak şunları dile getirdi.

"Hastane raporları hakkında bir takım spekülasyonlar yapılıyor. Kimse merak etmesin günü geldiğinde raporları hepinize vereceğim. Ancak şu an umudumu kaybetmiş durumdayım. Milli takımda görev yaptığım dönemlerde tartışmalar vardı. Hukukun gücü mü yoksa gücün hukuku mu diye konuşuyorduk. Fakat şimdi gücün hukukuna inanmayı da geçtim. Adaletin hepten ortadan kalktığını düşünüyorum. Çanlar çoktan beş defa çaldı."

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here