Geçtiğimiz sezonun en başarılı isimlerinden birisi olan Visca’nın adı transfer gündeminden düşmek bilmiyor. Ünlü oyuncunun, Başakşehirspor takımıyla devam etmek istemediği ve bir an önce kulüpten ayrılmak istediği söyleniyor.

Yönetime Konuyu Açacak

Çok uzun yıllardan beri Başakşehirspor takımının formasını giyen Edin Visca, geçtiğimiz sene takımının en etkili gol silahlarından birisi olmuştu. Futbolcu, kulübünü şampiyonluk yarışının içinde tutmayı başarmıştı. Sezonun bitmesinden sonra ünlü oyuncunun ismi birçok takımla anılmaya başlandı. Ancak Başakşehirspor takımı yapmış olduğu açıklamada, futbolcuyu kesinlikle satmayacaklarını söylemişti.

Fakat durumun tam olarak böyle olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Şu an için Bosna Hersek milli takımının kampında olan futbolcu, çevresine şunları söyledi; uzun bir dönemden beri Başakşehirspor takımının formasını giyiyorum. Ancak artık ayrılmanın vakti geldi. Çünkü burada her türlü katkıyı sağladım. Yeni bir plan çerçevesinde kulüpten ayrılmak istiyorum. Daha farklı bir yol haritam var, dedi.

Sözlerine devam eden Boşnak oyuncu şunları ifade etti; farklı bir sayfa açmak istiyorum. Birçok büyük takımdan teklif aldım. Bunların tümü de ciddi teklifler. Ne olursa olsun ayrılmak istiyorum. Bunu da açık bir şekilde yönetimle paylaşacağım. Onların da bu kararıma saygı duyacaklarını düşünüyorum, dedi.

Beşiktaş ve Fenerbahçe İstiyor

Gelen haberlere göre Türkiye’den başarılı oyuncuyu isteyen takım var. Bunlardan birisi Beşiktaş. Şenol Güneş’in ayrılmasından sonra Başakşehirspor takımının hocası Abdullah Avcı ile anlaşan kulüp, uzun süreden beri futbolcuyu takip ediyor. Abdullah Avcı, Edin Visca ile beraber çalıştığı için bu gücünü kullanarak onu siyah beyazlı ekipte görmek istiyor. Hatta gizli görüşmelerin yapıldığı konusunda bazı iddialar da var.

Futbolcuyu kadrosuna katmak isteyen bir diğer takım ise Fenerbahçe oldu. Bu sezon yaşamış olduğu hezimeti unutturmak isteyen sarı lacivertliler, oyuncu için teklifte bulunmuş durumda. Ancak ne kadarlık bir ücretin gündeme geldiği ise henüz net değil. Bu noktada son sözü söyleyecek olan kişi ise Edin Visca. Onun da henüz bir karar vermediği ancak Türkiye’de futbol yaşamına devam edeceği bilinmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here