A milli kadın basketbol takımı koçu Ekrem Memnun 90-68 yenilgiyle bitirdiğimiz Avustralya maçı sonrasında açıklamalarda bulundu. Ekrem Memnun bize göre daha iyi olan bir takıma karşı oynadık mücadele ettik. Sayılar yakaladık ama bazen bunlar yeterli olmuyor. Elimizden gelen her şeyi yaptık. Rakibimiz de Fransa oldu. Şimdi onların karşısına çıkacak ve çeyrek finale katılabilmek adına büyük bir mücadele vereceğiz. Açıklamasında bulundu.

Daha İyi Bir Performans Gösterebilirdik

Avustralya maçı sonrasında kameraların karşısına geçen A milli kadın basketbol takımı koçu Ekrem Memnun açıklamalarda bulundu. Ekrem Memnun, takım olarak Avustralya karşısında afalladık neden böyle oldu bilmiyorum. Avustralya çok güçlü bir takım çok yetenekli ve özel oyuncuları var. sahada sayılar bulduk karşılarında durmaya çalıştık ancak bunları sürdüremedik. Takımımdan daha iyi performans göstermelerini bekliyordum en azından fark bu kadar olmayabilirdi. Bugün herkes %100’ünü vermedi. Takımımı tanıyorum. Bundan daha iyisini yapabiliriz. Ancak bugün yapamadık e kaybettik. Aldığımız bu mağlubiyet bizde bir travma yarattı doğru. Ama bu travmanın etkisinden hemen kurtulmalıyız. Önümüzde çeyrek finale gidebilmek için bir şansımız daha var. Fransa karşısına çıkacağız. Eğer Çeyrek finale katılmak istiyorsak zorlu rakibimiz Fransa’yı yenmek zorundayız.

Kazanmaktan başka bir şey olmamalı kafamızda çünkü biz Fransa karşısında kazanacağız. Fransa karşısına kazanmaya çıkıyoruz. Çeyrek finalde yer almak istiyoruz buraya o kadar kolay gelmedik o kadar da kolay dönmeyeceğiz. Ben e takımım tamamen kazanmaya odaklanmış durumdayız. Kazanmaktan başka bir düşünce yok kafamızda güçlü bir rakip karşısında oynayacağız ancak bizde zayıf bir takım değiliz.

Karşılaşma sonrasında mikrofonların uzandığı bir diğer isim A milli kadın basketbol takımı genel menajeri Zeynep Gül Ene oldu. Zeynep Gül Ene, çok zorlu bir rakip karşısında oynadığımız çok zorlu bir maçtı ama kazanabileceğimiz de bir maçtı. Çünkü biz bunu daha önce yaptık. Zorlu rakipler karşısında beklenmeyen puanlar almayı başardık. Ancak bugün istediğimiz gibi olmadı. En başta oyuna istediğimiz gibi başlayamadık. Ancak yarın kazanıp turnuvaya kaldığımız yerden devam etmek ve taraftarlarımızı sevindirmek istiyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here