CIES yani Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi tarafından her sene çeşitli analizlere yer verilmekte. Yakın dönemde değerli futbolcular için de analizlere gidildiğini görüyoruz. Öyle ki piyasa değeri temel alınarak futbolcuların sıralanması söz konusudur. Bu anlamda piyasada ki değerleri ile dudak uçurtan futbolcular ile karşı karşıya kalacaksınız. Lig olarak da İspanya, İngiltere ve Almanya yerini almakta. Arkasından Fransa ile İtalya liglerinden de oyuncuların değerlendirilmesi esas alınmıştır. Örneğin Cristiano Ronaldo’nun sıralamada 24. Olduğunu görüyoruz. Değerli futbolcunun değeri ise 103,4 milyon Euro olarak ifade edilmekte. Bunun gibi tüm değerli futbolcuların sıralamalarda dikkat çektikleri açıktır.

CIES tarafından sunulan raporlar sayesinde başı Harry Kane’nin çektiğini görüyoruz. Futbolcunun 201,2 milyon Euro değerine sahip olması dikkat çekiyor. Hemen arkasından da Neymar’ın geldiğini göreceksiniz. 195,7 milyon Euro değerine sahip olan ünlü futbolculardan bir tanesidir. 3. Sırayı alan isminde de 186,5 milyon Euro değeri ile Kylian Mbappe olduğunu belirtmeliyiz. Lionel Messi ise 184,2 milyon Euro bedeli ile sıralamada 4. Olmakta. Muhammed Salah ise 171,3 milyon Euro değerine sahiptir. Beşinci sırada da yerini aldığını söylemek gerek. Dele Alli’nin ise altıncı olduğunu ve 171 milyon Euro bedeline sahip olduğunu görüyoruz. Kevin De Bruyne ise 167,2 milyon Euro ile yedinci sırada yerini almıştır.

Kevin De Bruyne’nin arkasından da Antoine Griezmann gelmekte. Sekizinci sırada olan ünlü futbolcunun değeri olarak da 164,5 milyon Euro ifade ediliyor. Dokuzuncu sırada ise Paulo Dybala ile karşı karşıya kalıyoruz. Futbolcunun değeri olarak ise 164,2 milyon Euro şeklinde açıklamalara gidilmiştir. Son olarak ise sıralamada onuncu olan isme göz atabilirsiniz. Bu anlamda Romelu Lukaku ifade ediliyor. Ünlü futbolcunun 163,4 milyon Euro olarak değerinin duyurulması da söz konusudur. İlk 10’dan ziyade kapsamlı olarak çoğu futbolcunun değerine yer verilmiştir. Detaylı olarak bu konuda CIES araştırmalarına geçiliyor. Sonrasında da yayınlanan isimlerin dudak uçurtması söz konusudur. Öyle ki milyon Euro olacak şekilde transferleri gerçekleşen pek çok futbolcu bulunmakta. Araların Messi gibi ünlü futbolcuların olduğu listeye göz atarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here