Galatasaray Erkek Basketbol takımında koçluk yapan Ertuğrul Erdoğan, takımın bolu kampında yeni sezon için açıklamalarda bulundu.

Takımın Enerji ve İsteği Beni Mutlu Ediyor

Galatasaray Erkek Basketbol takımının baş antrenörü Ertuğrul Sağlam Galatasaray basket takımının Bolu kampında Açıklamalarda bulundu. Ertuğrul Erdoğan takım olarak yeni yeni ısınmaya başladıklarını ve eksiklikleri olduğunu dile getirdi. Ertuğrul Erdoğan, takıma yeni gelenler var gelecek olanlar var herkes birbiriyle yeniden kaynaşmaya başlıyor.

Araya uzun bir tatil dönemi girdi. Bu yüzden yeni sezona hazır başlamak için çok sıkı bir şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Henüz çalışmalarımız yeni başlamış olsa da takımın gösterdiği istek ve arzu beni mutlu ediyor. Enerjileri gerçekten çok yüksek ve oynamak için can atıyorlar. Bu arzuları gözlerinden okunuyor. Bu durum beni mutlu ediyor. Onların yüksek enerjisinden ve çalışma isteklerinden son derece memnunum. Açıklamasında bulundu. Oyuncuların fiziksel olarak biraz zorlandıklarını söyleyen Ertuğrul Erdoğan yine de oyuncuların çok genç oldukları için çabuk alıştıklarını dile getirdi. Ertuğrul Erdoğan, oyuncularım için fiziksel olarak zor bir dönem ancak genç ve istekli olmaları sebebiyle çabuk alışıyorlar. Çalışmalarımız tam olarak benim istediği şekilde gidiyor. Biz çok yeni bir takımız 3-4 oyuncumuz dışında kalanların hepsi yeni oyuncu birbirleri ile oynamayı öğrenmeleri gerekecek. Bazı hatalar yapacaklar elbet ancak birbirleri ile oynamaya alıştıkça daha iyi bir oyun sergilemeye başlayacaklar.

Takımdaki oyuncuların yeni olması bizim için bir dezavantaj olsa da bunu kendi lehimize çevirebiliriz. Takıma katılan her oyuncunun bir oyun karakteri var. Bu çok önemli bizim bu kadroyu oluştururken amacımız genç, yetenekli ve oyun zekasına sahip farklı tiplerdeki oyuncuları bir araya toplamaktı. Şuan takıma bakınca bunu başardığımızı görüyorum. Ancak önemli olan bir şey daha var o da oyuncuların uyum süreci. Galatasaray Erkek Basketbol takımı olarak her türlü mücadeleye hazır olmalıyız. Bana kalırsa oyuncular birbirine alıştıktan sonra her türlü karşılaşmaya hazır olacağız. Tek ihtiyacımız olan oyuncuların birlikte oynamaya alışması için biraz zaman.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here