2020 Avrupa Futbol şampiyonası için beklenen karar açıklandı, EURO 2020 korana virüs nedeni ile bir yıl ertelendi. UEFA’nın yaptığı açıklamaya göre 55 ülkeden oluşan federasyon, Avrupa Kulüpler Birliği, Avrupa ligleri, Uluslararası Profesyonel Futbolcular Birliği yetkilileri video konferans yöntemi ile toplanarak pandemi hastalık olarak ilan edilen korana virüs nedeni ile yapılması gerekenleri görüştüler.

Play-Off Maçları Haziran Başına Alındı

12 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında 12 ülkede gerçekleşecek olan UEFA 2020 Avrupa Şampiyonasının 16’ncısı 11 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihine ertelendi. Satılan biletler 2021 tarihinde karşılaşmalara katılım olmaması halinde iade edilecek. Hazırlık maçları, milli maçlar tüm UEFA organizasyon ve karşılaşmaları yapılacak ikinci açıklamaya kadar süresiz durduruldu. EURO 2020 play-off maçları ile uluslararası hazırlık karşılaşmaları Mart ayı sonundan Haziran ayı başına alındı.

55 Ülke Federasyonundan Tam Destek

Sezon fikstürü için de Avrupa ligleri ve kulüplerinden oluşan çalışma grubu oluşturuldu. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin EURO 2020’nin ertelenmesi konusunda başka yapılacak bir çare olmadığı için bu kararın verildiğini söyledi. “EURO 2020’yi erteledik çünkü ulusal ligleri ve kulüp organizasyonlarını tamamlama şansımız yoktu bu nedenle yapmamız gereken ertelenmesi idi ve bu konuda 55 ülke futbol federasyonundan tam destek aldık” diyen UEFA Başkanı Aleksander Ceferin 16. Düzenlenecek olan UEFA 2020 Avrupa Şampiyonasının 11 Haziran – 11 Temmuz 2021 tarihine ertelendiğini ifade etti.

Bilet Paraları İade Edilecek

Bu yılın Sezon fikstürü için Avrupa ligleri ve kulüplerinden oluşan çalışma grubu oluşturulduğunu anlatan Başkan Aleksander Ceferin 12 Haziran – 12 Temmuz 2020 tarihleri arasında 12 ülkede gerçekleşecek olan UEFA 2020 Avrupa Şampiyonasının satılan biletlerini alanların 2021 tarihinde ki şampiyonaya katılmamaları halinde bilet paralarının iade edileceği kararını da paylaştı.

PAYLAŞ
Önceki İçerikTrabzonspor Süper Ligde 11 Maçtır Kaybetmiyor
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here