Sarı kırmızılı kulübün Akhisar deplasmanında oynadığı ve 3-0 mağlup olduğu mücadelenin ardından sosyal medyada Fatih Terimin Akhisarspor taraftarına küfrettiği bir video dolaşmaya başladı. Bu videoya göre taraftarla ikili tartışmaya giren Fatih Terim Akhisarsporlu taraftarla küfrediyor. Bu video baz alınarak Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim’e ceza verilebilir.

Geçmişte Örnekleri Var

Sarı kırmızılı takımın tecrübeli teknik direktörü Fatih Terim Akhisar mücadelesinin son anları oynanırken kulübenin arkasında bulunan Akhisarspor’lu taraftarlarla tartışmaya giriyor. Sosyal medyada dolaşan görüntülere göre Akhisarlı taraftarlar Fatih Terim’in kendilerine döndüğü bir sırada 4’ü atacağız diyerek bağırıyorlar. Fatih Terim ise buna karşılık olarak “A.K” cevabını veriyor. Yıldız teknik direktörün ettiği küfür ve sonrası cep telefonu kameralarına yanıyor.

TFF bu video ile harekete geçebilir ve Galatasaray takımının teknik direktörü Fatih Terim’e ceza verebilir. Daha önce Fenerbahçeli Meireles’e yer kamerasından görüntüler takip edilerek 4 maç ceza verilmişti.

Galatasaray’ın Deplasmanda Yenilme Oranı Yükseldi

Sarı lacivertli kulüp deplasman mücadelelerinde evinde sergilediği oyun dışında bir oyun sergiliyor. Ve gerek güç gerekse kadro olarak kendisinden daha zayıf rakipleri karşısında yenilgi alabiliyor. Bu durum ise hem teknik direktör Fatih Terim’i hem de sarı kırmızılı taraftarların çileden çıkmasına yol açıyor. Fatih Terimden önceki teknik direktör Igor Tudor ile de bir türlü deplasmanlarda kazanmayı başaramayan Galatasaray kulübünün Hırvat teknik direktör Igor Tudor döneminde deplasmanda yenilme oranı %40’dı. Galatasaray kulübünde beklenen teknik direktörlük performansını veremeyen Igor Tudor Galatasaray taraftarının yoğun isteği üzerine takımdan gönderildi.

Igor Tudor’dan teknik direktörlük bayrağını devri alan fatih Terim’in Galatasaray’ında deplasman yenilgisi görme oranı yükseldi. Galatasaray takımının Igor Tudor döneminde %40 olan deplasman yenilgi oranı Fatih Terim döneminde %42’ye çıktı.  Sarı kırmızılı takımın başında 12 resmi dış saha karşılaşmasına çıkan tecrübeli teknik direktör Fatih Terim bu maçlardan 5 yenilgi aldı. Igor Tudor ise 15 dış saha maçından 7 galibiyet çıkartmayı başarmıştı. Tecrübeli teknik direktör Fatih Terim’in Galatasaray’ı deplasman mücadelelerinde rakipleri karşısında 17 gol bulmayı başardı. Ancak rakiplerinin de 17 gol atmasına engel olamadı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here