Son haftalarda yakalamış olduğu çıkış ile şampiyonluğun en büyük adayı konumuna gelen Galatasaray, Ziraat Türkiye kupası finalinde Akhisarspor ile karşılaşacak. Bu önemli maç öncesinde kameraların karşısına çıkan Fatih Terim, gündeme dair çok mühim açıklamalarda bulundu.

Kupayı Almak İstiyoruz

Fatih Terim maç öncesi şunları ifade etti; Akhisarspor takımının hocasına geçmiş olsun dileklerimi ileterek başlıyorum. Ne yazık ki küme düştüler. Ancak ligde kaldıkları dönem içerisinde her zaman renk katan bir ekip oldular. Önümüzde son derece önemli bir lig maçı bulunuyor. Başakşehirspor ile zorlu bir mücadele içerisine gireceğiz. Fakat kupa maçı bizim için çok önemli. Daha önce en fazla mutlu sona ulaşan ekip biziz. Bunu sürdürmek istiyoruz. Türkiye kupası oldukça prestijli. Bir haftada iki maç yapacağız. İkisini de kazandığımızda müzemize iki kupa götüreceğiz. Haftaya kupa haftası demek daha doğru olacaktır, dedi.

Bize Karşı Bir Kötülük Var

Sözlerine devam eden Fatih Terim şunları söyledi; oldukça garip bir sürecin içinden geçiyoruz. Şu an için ligde en avantajlı takım biziz. Ancak diğer kulüplerin hocaları ve teknik yönetimleri işi gücü bırakmış bir şekilde bizim karşılaşmalarımızı konuşuyorlar. Her zaman Galatasaray Türkiye’dir demiştik. Bu sözün ne kadar doğru olduğunu anlıyoruz. Organize bir kötülük söz konusu. Ancak bu durum aynı zamanda komik. Sanırım konsantrasyonumuzu bozmak için çaba sarf ediyorlar.

Fakat hepsine geçmiş olsun demek istiyorum. Çünkü biz hem Türkiye kupasını hem de ligi kazanmak istiyoruz. Bu hafta iki maçı da kazanarak, bunu herkese açık bir şekilde göstereceğiz. Bu noktada taraftarlarımıza çok büyük bir iş düşüyor. Onların daha çok destek vermesini istiyoruz. Hiçbir zaman inançlarını kaybetmesinler. Avantaj bizim elimizde. Her zaman dua etsinler ve arkamızda dursunlar. Onların isteklerini boşa çıkarmayacağız. Sarı kırmızılı takıma yakışacak bir tavır içine girmeleri gerekiyor. Hem uyanık hem de dikkatli olsunlar. Nelerin yaşandığını ve bize karşı nasıl organize bir kötülük yapıldığını görsünler. Bunu hiçbir zaman unutmasınlar. Şampiyon biz olacağız, dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here