Son maçında Antalyaspor’u farklı bir şekilde geçen Galatasaray, zirve takibini sürdürdü. Yarışın içinde devam eden takımın başarılı hocası Fatih Terim, oyuncularına yaptığı konuşma ile onları motive etti.

Böyle Devam Edin

Antalyaspor maçına mutlak galibiyet parolası ile çıkan Galatasaray, son derece etkili bir oyun ortaya koymuş ve rakibini 5-0’lık bir skor ile geçmesini bilmişti. Fatih Terim’in maçın hemen ardından yapmış olduğu konuşma ise basına yansıdı. Her ne kadar şampiyonluk şansı düşük olsa da, Galatasaray’ın zirve mücadelesinde yarışa devam edeceği anlaşılıyor.

Antalyaspor karşısında ortaya koymuş olduğunuz oyundan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Hepiniz var gücünüz ile mücadele ettiniz. Harika bir şekilde konsantre olduğunuz. Oyuna bağlı kaldınız. Hatta farkı açmamıza rağmen oyundan kopmadınız ve daha çok gol atmak için devam ettiniz. Galatasaray ruhuna yakışacak cinsten bir futbol ortaya koydunuz. Bundan dolayı hepinizi tebrik ediyorum. Böyle devam etmemiz gerekiyor.

Ortada 8 puanlık bir fark var. Şampiyonluk yolunda işimiz çok zor. Fakat henüz lig bitmiş değil. Çünkü 9 haftada bu puan farkını rahatlıkla kapatabiliriz. Bizim üzerimize düşen görev ise oynayacağımız maçları kazanmak. Artık rakibin hata yapmasını bekleyeceğiz. Şampiyonluk imkansız değil. Biz bu şekilde devam ederse puan farkı kapanır ve ligi zirvede tamamlarız, dedi.

Bunun yanı sıra takımın etkili oyuncularından birisi olan Sinan Gümüş, maddi konularda yaşadığı anlaşmazlık nedeni ile kadro dışı bırakıldı. Başarılı futbolcu, sözleşme uzatmak amacı ile yönetim ile bir görüşme yaptı. Maaşına zam istedi. Fakat olumsuz bir yanıt aldı. Bundan dolayı futbolcunun üstünün çizildiği söyleniyor. Hatta Fatih Terim’in oyuncuyu takım kadrosuna almayacağı söylenmekte.

Bursaspor Deplasmanına Çıkacaklar

Sarı kırmızılı takım bu hafta son derece önemli bir maça çıkacak. Bu sene ligde iyi bir görüntü çizemeyen Bursaspor ile oynayacakları müsabaka, şampiyonluk yarışı açısından çok kritik bir öneme sahip. Galatasaray’ın tek amacı ise bu maçı kazanmak ve lider Başakşehirspor ile arasındaki puan farkının açılmasını engellemek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here