Türkiye Erkekler Voleybol Ligi Play Off karşılaşmalarında yarı finale yükselme  mücadelesi veren Galatasaray HDI Sigorta ve Fenerbahçe, serinin ikinci maçında kozlarını paylaştı. İkinci maçta rakibine üstünlük kurmayı başaran Fenerbahçe, maçı 3-1 kazandı ve seriyi 1-1 yaptı.

İlk maçı 3-2 kazanan ve seride avantajlı duruma geçen sarı kırmızılılar, bu kez aynı başarıyı elde edemedi. Maç boyunca üstün bir oyun ortaya koymayı başaran sarı lacivertli ekip, yarı final umutlarını serinin bir sonraki maçına taşıdı.

İlk Seti Galatasaray Aldı

Mücadelenin ilk setine etkili servisler kullanarak başlayan sarı kırmızılı ekip, Achrem, Yunus ve Okello'nun etkili set hücumlarıyla rakibimi domine etti. İlk molaya 12 sayı bularak giren Galatasaray'a 5 sayıyla karşılık veren Fenerbahçe ilk sette istediği oyunu sahaya yansıtamadı ve maçın ilk bölümü 25-17'lik Galatasaray HDI Sigorta üstünlüğüyle geçildi.

Fener İkinci Sette Toparlandı

Mücadelenin ikinci setinde ilk bölümdeki görüntüsünden uzak bir performans ortaya koyan Fenerbahçe, etkili smaçlarla Galatasaray savunmasını çaresiz bıraktı. Bu bölümde manşette de sıkıntı yaşayan rakibinin savunma zaaflarını iyi değerlendiren Fenerbahçe, 25-22'lik bir skor elde ederek seti kazandı ve maça tutundu.

Üçüncü sette sarı lacivertli ekipte Metin Toy ve Sket sahneye çıktı. Hem savunmada hem de hücumda önemli işlere imza atan ikili, takımlarının sayı yükünü de büyük ölçüde sırtladı. Bu seti 25 - 20 kazana n Fenerbahçe, geriden gelip öne geçmenin verdiği coşkuyla daha da istekli bir görüntü çizdi

Smaçlar Sonucu Getirdi

Maçın dördüncü seti aynı zamanda final seti oldu. Elinde bulundurduğu skor üstünlüğünü rakibine veren sarı kırmızılı ekip bu bölümde konsantrasyon sorunu yaşadı. Art arda basit sayılar yiyen Galatasaraylı oyuncular, ilk bölümdeki performanslarını yakalamayınca Fenerbahçe'nin işi daha da kolaylaştı.

Son bölümde Gladyr'in smaçları ile rakip savunmayı çaresiz bırakan sarı lacivertli ekip bu seti 25 - 19 kazandı ve karşılaşmayı da 3-2 galip tamamlayarak seride durumu 1-1'e taşıdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here