Sarı lacivertli kulüp Beşiktaş’ın da ilgilendiği oyuncu Ayew ile anlaştı. Fenerbahçe kulübü Swansea kulübüne 1 milyon 300 bin TL kiralama bedeli ödeyecek.

İstanbul’a Gelecek

Fenerbahçe kulübünün uzun zamandır renklerine bağlamak için uğraş verdiği oyuncu Ayew transferinde sonunda mutlu sona ulaştı. Sarı Lacivertli kulüp internet sitesinden yaptığı resmi açıklama ile oyuncunun 1 yıllığına sarı lacivertli kulübün oyuncusu olduğunu duyurdu. Swansea City’nin yanı sıra Gana milli takımında da forma giyen oyuncu sarı lacivertli kulüpten yıllık olarak 3.2 milyon Euro net maaş alacak. Geçtiğimiz sezonun devre arasında West Ham United kulübünden Swensea kulübüne 22 milyon Euro bonservis bedeli karşılığında transfer olan yıldız futbolcu Swensea formasını 12 maçta terletti.  Sahaya çıktığı bu maçlarda 2 asist yapan Ganalı oyuncu hem kanatlarda hem de forvet hattında forma giyebiliyor. Bugün (Perşembe) İstanbul’a gelecek olan Gana’lı futbolcu Fenerbahçe kulübü ile resmi sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe kulübü uzun zamandır ilgilendiği bir oyuncu olan Ayew’in transfer işlemlerinin önemli kısmını bitirdi. Geriye bir tek oyuncunun İstanbul’a gelerek kendisini sarı lacivertli renklere bağlayan imzayı atması kaldı. Yeni sezon şampiyon olmak için hazırlanan Fenerbahçe kulübü oyuncuyu Swensea City kulübünden 1 yıllığına kiralık olarak İstanbul’a getirecek. Bu transfer için Fenerbahçe’nin altına gireceği yük 4,7 milyon Euro olarak belirlendi. Fenerbahçe’ye gelmek için bazı fedakârlıklarda bulunan Ganalı oyuncu yeni sezonda Fenerbahçe taraftarının önünde oynamak için sabırsızlanıyor.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç oyuncunun İstanbul’a gelmesi için kendisine ait olan Özel uçağını Innsbruck havaalanına gönderdi.  Swensea City kulübü ile birlikte Avusturya’da kamp yapan tecrübeli futbolcu bugün kamptan ayrılarak Fenerbahçe kulübünün göndermiş olduğu özel uçak ile İstanbul’a gelmesi bekleniyor.  Oyuncu ile 1 yıllığına satın alma opsiyonu ile birlikte kiralık olarak anlaşan Fenerbahçe kulübü oyuncunu bu sezon gösterdiği performansa bağlı olarak tecrübeli futbolcunun satın alma opsiyonunu kullanacak. Tecrübeli futbolcu bugün akşam saatlerinde İstanbul’a ulaşacak.  Beşiktaş kulübünün de transfer etmek istediği oyuncu Ayew yeni sezon da Fenerbahçe formasını terletecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here