Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi karşılaşmalarında heyecan Fenerbahçe Doğuş ile Anadolu Efes arasında oynanan mücadeleyle devam etti. Karşılaşma boyunca üstün bir oyun ortaya koyan sarı lacivertiler sahada 100-74 galip ayrıldı.

Ülker Arena Stadyumu’nda oynanan 17. hafta mücadelesinde karşı karşıya gelen iki basketbol devinin mücadelesinde galip gelen taraf Fenerbahçe Doğuş oldu, Odradoviç’in öğrencileri Anadolu Efes’i farklı mağlup ederek bu sezon 14. galibiyetini aldı.

İlk Periyottan İtibaren Üstünlük Kurdu

Sarı lacivertli ekip hava atışında itibaren oyundaki ağırlığını hissettiren taraftı. Wanamaker ve Thompson’ın ikili oyunlarıyla maçın gidişatını belirleyen Fenerbahçe, etkili savunmasıyla da konuk ekibe geçit vermedi.

Hızlı hücumlarla farkı koruyan ev sahibi ekipte Obradoviç’in farkın arttığı dakikalarda bile sık sık oyuncularına kenardan uyarılar yapması dikkat çekti.

 

Düşük Yüzdeler Sonucu Belirledi

Karşılaşmada sarı lacivertlilerin etkili oyunu kadar Anadolu Efes’in kötü performansı da sonca etki eden faktörlerden biriydi. Maç boyunca savunması sürekli aksayan konuk ekipte hücum konusunda da sürekli sıkıntı hakimdi. Mücadeleyi toplamda 21 top kaybıyla tamamlayan Anadolu Efes, sezonun en kötü performanslarından birini ortaya koydu.

McGollum tek başına 22 sayı atarak maçın en skorer ismi olsa da takımının mağlubiyetini engelleyemedi. Takımın diğer isimleri başarılı oyuncuya ayak uyduramayınca skor bulmakta güçlük çekildi.

Maçın son anlarına doğru her iki ekipten de beş faul sınırını aşarak oyun dışı kalan oyuncular oldu. Fenerbahçe Doğuş’ta Brad Wanamaker, üçüncü periyodun bitmesine yaklaşık olarak üç dakika kala beş faule ulaştı. Anadolu Efes’te ise Zoran Dragic, hakeme yaptığı yoğun itirazları sonucunda diskalifiye edilerek sahayı terk etmek zorunda kaldı.

“Oyuncularım İstediğim Her Şeyi Yaptı”

Fenerbahçe Doğuş baş antrenörü Obradoviç maç sonrası yaptığı anlaşmalarda karşılaşmayı değerlendirdi ve şunları söyledi. “Maç öncesinde ilk saniyeden itibaren maça asılacağız diyerek söz vermiştik. Oyuncularım gerçekten ellerinden geleni yaptılar. Hafta içi rakibimizin eksiklerini çalışmıştık. Maçta da bütün konuştuklarımız uygulandı. Bütün oyuncularımı kutluyorum. Şampiyonluğa inanan bir ekibiz ve bunun gerektirdiği gibi oynamaya çalışıyoruz.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here