Fenerbahçe Ersun Yanal’ın ardından teknik direktör bakma konusunda ivme kazandı. Roger Schmidt ile görüşüldü ancak sonuç alınamadı.

Bundesliga'da olmak istediğini belirten Schmidt, zaman istedi ve teşekkürlerini sundu.

Hız Gerek!

Ersun Yanal sonrasında yönetim toplantı düzenledi ve bu toplantı dün öğle vakitlerinde gerçekleşti.  Roger Schmidt karar verilen ilk isim oldu. 52 yaşındaki Roger Çin’de yaşıyor ve orada görev yapıyordı ancak şuan boşta, bu nedenle avukatı ile görüşüldü.

Beklediği Var!

Çin'in BJ Guoan takımının başında olan Alman teknik direktör, 2 sezondur şampiyonluğa takımı ulaştıramadı. Bu nedenle kendine yeni bir hedef belirledi ve Bundesliga yani kendi ülkesinden bir takımdan teklif beklediğini duyurdu.

Eğer buradan teklif gelmezse ya da daha cazip bir teklif ile karşılaşmazsa ancak o zaman İstanbul’a gelmeyi planlamaya başlayacak.

Fenerden gelen teklif için nazik bir şekilde teşekkür eden teknik adan, kafasındaki planları için zaman talep etti.

Aslında Ali Koç’u Tanıyor!

Koç başkan olmadan önce Schimdt’ten fikir alışverişinde bulunuyordu. Bu da dost olduklarını gösteriyor.

Yabancı Teknik Adam İsteniyor…

Ali Koç öncelikle yabancı bir teknik adamı takımın başına geçirmek istiyor, eğer olmazsa yerlilere yönelecek.

Fenerbahçe'nin yaptığı toplantıda birçok isim öne atıldı. Tek tek tüm adaylar incelemeye başkandı, yabancı isimler daha fazla ön plana çıktı. Çünkü Koç, yabancı biriyle çalışmak istiyor, ancak yabancı teknik direktörler olmazsa yerlilere yönelecek. Bu bir strateji olarak belirlenmiş, düne kadar kimseye bir teklif sunulmamıştı. Dün başlayan ve hız kazanması beklenen görüşmelerden henüz bir sonuç yok.

Eğer yabancılar olmazsa ilk isim Engin Fırat olarak düşünülüyor. Alman hoca Christopher Daum’da isimler arasında yerini alıyor.

 

PAYLAŞ
Önceki İçerikDipten Zafere Giden Yol!
Spor Güncel, sizler için gündemi takip eder ve usta yazar kadrosu ile en can alıcı konuları sizlerle buluşturur. Detaylı analizleri ile sporun nabzını tutar ve bahis tutkunları için bir rehber niteliği taşır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here