Cocu’nun kovulmasından sonra ismi birçok teknik direktör ile anılan Fenerbahçe’de, teklif götürülen son hocanın Sampaoli olduğu iddia edildi. 58 yaşındaki hoca son olarak Arjantin Milli takımının başında görev almıştı.

İyi Bir Kariyeri Var

Galatasaray derbisi öncesinde halen bir hoca ile anlaşamayan Fenerbahçe’de gündeme gelen son isim Arjantinli Sampaoli oldu. Teknik direktör, genellikle prese dayalı olan bir futbol anlayışına sahip. 4 sene boyunca çalıştırdığı Şili milli takımında çok önemli başarılar elde etti. 2016 ve 2017 yıllarında ise İspanya’nın büyük kulüplerinden olan Sevilla’nın başına geçti. Endülüs ekibi ile özellikle Avrupa kupalarında çok iyi bir performans sergiledi. Başarılı hocanın çalıştırdığı son takım ise Arjantin Milli takımı oldu. Ancak burada çok iyi bir oyun ortaya koyamayan takım, turnuvaya erken veda etmek zorunda kaldı. Bunun sonrasında ise hoca ile yollar ayrıldı.

Sampaoli, 2015 senesinde dünyanın en iyi hocası seçildi. Bunun yanı sıra kariyeri boyunca Tigres, Paraguay, Dinamo Moskova, San Lorenzo, Spartak Moskova gibi takımları çalıştırdı.

2002 Yılında Kariyerine Başladı

Sampaoli ilk olarak 2002 yılında futbol kariyerine başladı. Bir futbol yaşantısı yok. Peru liginde üst üste iki farklı takım ile çalıştı. Ancak bu dönem içerisinde tam olarak istediklerini sahaya yansıtmayı başaramadı. Şili’de ise altın dönemini yaşadı. Club Universidad de Chile ile anlaşma yapan hoca, üst üste 2 sene şampiyon olmayı başardı. Aynı sene Copa Sudamericana’yı da kazanma başarısını gösterdi.

2012 yılında ise Şili Milli takımı ile Copa America’da şampiyon oldu. Elde etmiş olduğu bu önemli başarıdan sonra İspanyol ekibi Sevilla ile anlaştı. Ligi dördüncü sırada bitirdi ve Avrupa kupalarında başarılı oldu. Hocanın son durağı ise Arjantin milli takımı oldu. Ancak burada işler çok iyi gitmedi. Özellikle yapmış olduğu kadro, basın ve taraftarlar tarafından çok büyük eleştirilere maruz kaldı. Arjantin milli takımı turnuvadan, son derece erken elendi. Bunun üzerine Sampaoli ile yolların ayrılmasına karar verildi. Başarılı hoca şu an için boşta.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here