Sarı lacivertli ekip sezon başından beri bir golcü transferi yapmak için çaba gösteriyordu. Fenerbahçe kulübünün gösterdiği çabalar sonuçsuz kalmadı ve Fenerbahçe İngiltere Premier lig ekibi Leicester City ile yıldız golcü Islam Slimani transferinde anlaşmaya vardı.

Kiralık Gelecek Maaşı Fenerbahçe Verecek

Sarı lacivertli ekip uzun süredir aradığı forveti bulu. İslam Slimani ile yeni sezon için el sıkışan Fenerbahçe kulübü oyuncunun bonservis bedelini elinde bulunduran İngiliz ekibi Leicester City ile de anlaşmaya vardı. Tecrübeli golcünün bonservis bedelinin çok yüksek olmasından dolayı oyuncu ile kiralama için anlaşan Fenerbahçe kulübü tecrübeli futbolcunun 4.5 milyon Euro’luk maaşının hepsini kendi ödeyecek.

Oyuncuyu 1 yıl boyunca kiralık olarak renklerine bağlayacak olan Fenerbahçe kulübü oyuncunun satın alam opsiyonunu anlaşma şartları içerisine eklemedi.

Fenerbahçe’de Forvet Oyuncusu Yok

Geçtiğimiz sezonu sarı lacivertli kulüpte kiralık geçiren forvet oyuncusu Janssen kiralık sözleşmesinin süresi dolunca eski takımına dönmek zorunda kaldı. Oyuncu ile yeniden bir araya gelmek isteyen Fenerbahçe kulübü oyuncunun bonservis bedelini elinde bulunduran İngiliz ekibi Tottenham’ı ikna etmeyi başaramadı. Janssen ile vedalaşmak zorunda kalan Fenerbahçe kulübü bir diğer forvet oyuncusu Fernandao, Al-Wahda kulübüne satılınca Fenerbahçe kulübünün elinde tek forvet Soldado kaldı. Oyuncuyu yetersiz gören Fenerbahçe yönetimi onun yerine bir golcü arayışı içerisindeydi. Bu arayışını İslam Slimanı transferi ile taçlandıran Sarı lacivertli kulüp yeni sezonda forvet bölgesinde İslam Slimani’ye görev verecek.

Resmi Açıklama Hala Gelmedi

Sarı lacivertli kulübün renklerine bağladığı oyuncu için hala bir açıklama yapılmış değil. Oyuncunun bonservis hakkını elinde bulunduran Leicester City ile ufak pürüzleri gidermek için görüşmelerini sürdüren Fenerbahçe kulübü masada en ufak bir sorun kalmadan bu transferi bitirmek istiyor. Bu yüzden Islam slimani transferi için sıkı çalışmalar yürüten Fenerbahçe kulübünün sadece birkaç gün daha sabretmesi ve doğru politikayı izlemesi gerekiyor.

Fenerbahçe kulübü transfer çalışmalarını son dakikalarda da üst düzey bir şekilde yönetmeyi başarırsa İslam Slimanı Fenerbahçe kulübünde forma giyecek. Sarı lacivertli kulüp oyuncuya 27 milyon TL maaş ödeyecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here